sprezyna w kierownicy?

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 6 maja 2014, o 23:41
Wiec tak kolumna MC person w zwrotnicy kola jest na sztywno zamocowana, pod maska mamy mocowanie w kielichu. Przy skrecie któryś element musi się poddać żeby sprężyna się złożyła i rozłożyła. I od tego jest łożysko. Jeśli ono hy nie pracowało sprężyna przeginala by się a nie składała. Co może powodować przemęczenia materiału. I pekniecie. Dodał film cos może zobrazować. :-)

Www.youtube.com/watch?v=nJ-EY_bU40g
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 7 maja 2014, o 12:18
U mnie to był dźwięk łożyska. I dobiegał raczej z obszaru pomiędzy silnikiem, a kołami. Tylko wsłuchany właściel auta by to namierzył.
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 7 maja 2014, o 22:07
to nie jest to co wy mowicie Panowie. :D
a co powiecie w temacie tarcz, lepiej przetoczyc czy zalozyc nowe?
(to juz nie do cytryny)

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 7 maja 2014, o 22:10
Zależy jaka tarcza... Jeśli jest prosta to po co toczyć... Jeśli krzywa i jest co toczyć to toczyć i będzie...

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Jarosław
PostNapisane: 15 wrz 2019, o 14:01
Witam wszystkich. Odświeżę temat ponieważ kilka dni temu kupiłem auto i mam tą samą przypadłość strzelającej sprężyny przy skręcaniu. Podejrzałem że góra sprężyny przy skręcie nie obraca się płynnie tylko przeskakuje powodując ten hałas. Byłem pewny że to łożysko więc zakupiłem nowe i wziąłem się za wymianę, jednak po rozebraniu okazało się że łożysko jest dobre, ale sprężyna nie chodzi po nim tylko ma większą średnicę i trze po gumie poduszki. Wydaje mi się że pomiędzy sprężyną a łożyskiem powinna być jeszcze jakaś podkładka albo talerz sprężyny, ale nic takiego nie mogę znaleźć w necie. Czy ktoś może podpowiedzieć czy rzeczywiście jest coś takiego?

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Jarosław
PostNapisane: 9 paź 2019, o 21:49
Witam ponownie. Usunąłem usterkę, jeżeli ktoś jest na tym forum (bo wydaje się być wymarłe) to dla informacji mechanik nie założył podkładek pod sprężynę, ale tego dowiedziałem się na innym forum.
Poprzednia strona

Powrót do Citroën C2