sprezyna w kierownicy?

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 2 maja 2014, o 23:44
przy skręcie kierownicy o polowe strzela sprężyna? jak mam sie tego dziadostwa pozbyć ? :(

zawiedziona C2,coraz więcej argumentów na to żeby być przeciwną tej marce... ehhh

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 3 maja 2014, o 10:44
Skąd dochodzi odgłos strzału napis z cos więcej...
Odnośnie samochodów marek itd pamiętaj ze każdy samochód się psuje i przy każdym trzeba cos robić.

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 3 maja 2014, o 13:37
z kierownicy. skręcę o polowe strzela skręcając w lewa i sprawa stronę,wiem ze przegub jest trochę wybity ale nie na tyle żeby już sie rzucać i go wymieniać. a co jest najlepszego tego samego dnia co zaczęło strzelać byłam na przeglądzie i wszystko jest ok. domniemuje ze to jest własnie ten nieszczęsny przegub.

uwielbiam francuskie samochody,mam renault lagune 99r. ktora ma 230tys na liczniku, ktora jest nie do zajechania, a tu sie okazuje ze ten ''wspaniały'' citroen (170tys) w ciągu miesiąca potrzebuje wkładu finansowego ok 1000-1500zł ehh :/

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 4 maja 2014, o 11:06
zanim ja sie czegoś dowiem to mi się cały samochód rozleci :D haha
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 5 maja 2014, o 09:49
Skąd kupiłaś tego Citroena z tym magicznym przebiegiem 170'000 jaki wystepuje we wszystkich sprowadzanych autach? :D

Jesteś pewna, że to jakaś sprężyna?
Ja jakiś czas temu (z 4 lata temu o.O) miałem takie strzelanie (nie pojedyncze, a regularne - takie przeskakiwanie) przy skręcaniu kierownicą na postoju. Strzelanie ewidentnie wskazuje na zużyte łożysko w kolumnie Mc Persona. Wtedy temat olałem, aby przeczekać do okresu wymiany sprężyny lub amortyzatora, aby nie bulić niepotrzebnie za robociznę przy rozbieraniu tego elementu... .
Ale od jakiegoś czasu to strzelanie u mnie nie występuje :P Teraz mi przypomniałaś o tym... .
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 5 maja 2014, o 12:44
Tak odnośnie dokladek, od zakupu mojego c2 robilem :
-rozrząd
-klime raz
-klime drugi raz
-poduszkę amortyzatora przód
-stacyjke
-szybę raz cala wymienilem
-naprawa odprysku na szybie
-2x olej i filtry
-klocki przód

Polowa z tych robót nie związana z exploatacja. A zrobić trzeba dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Tak dla zobrazowania raz zrobione i z głowy a czasem niestety to nie wystarczy bo tak jak przy klimie rozszczelnienia się układ i dupa... Nic się na to nie poradzi... Wiec myślę ze nie ma się co stresowac z tymi naprawami za 1000 czy 1500 tylko jechać do dobrego(zaufanego) mechanika i niech się wypowie w problematycznych kwestiach. I ile to może kosztować.
Tak odnośnie łożyska mc persona jedyny problem jest taki ze gdy przestanie pracować może strzelić sprężyna a to juz niebezpieczne

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 5 maja 2014, o 19:17
ewidentna sprezyna,skrecam kierownica o polowe itd strzela/przeskakuje.tyle ze w czasie jazdy,na postoju nie mialam okazji skrecac jeszcze kierownica :D
samochod nalezy do mojej mamy i nie zostal on sprawadzony
to ze ma 170tys to nie oznacza z gory ze zostal tu zwelczony,a jezeli chodzi o licznik to nie jest krecony :D
dziwi mnie tylko ze jest diametralna roznica pomiedzy renault a citroenem jezeli chodzi o zlozycie czesci typu lozysko tarcze przegluby.

najwyzej ''ODDAM W DOBRE RĘCE" :D hahaha

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 5 maja 2014, o 19:58
przejechalam sie co prawda niedlugi odcinek i szczerze mowiac teraz nic mi nie strzelalo. :D cud !
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 6 maja 2014, o 11:32
Tak odnośnie łożyska mc persona jedyny problem jest taki ze gdy przestanie pracować może strzelić sprężyna a to juz niebezpieczne
Czy ja wiem... . Chyba sprężyna nie ma nic do tego. Po prostu kierownica się zablokuje :P
Sprężyna z przodu mi już raz strzeliła, teraz używka przewyższyła przebiegiem już oryginał. Ciekawe kiedy znowu pęknie.
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
c2 1.4hdi
Imię:
Dominika
PostNapisane: 6 maja 2014, o 18:37
zreszta sam napisales ze Tobie strzelac przestalo i o tym zapomniales.
ja juz nie wiem czy my o tej samej sprezynie rozmaiwamy :( samochodem sie malo jezdzi i krotkie odcinki strzelalo doslownie 3 dni i przestalo bynajmniej wczoraj.a dzwiek ''malej strzelajacej'' sprezyny dochodzi miedzy kierownica, a licznikiem.
Następna strona

Powrót do Citroën C2