Chech Engine - trudności z odpalaniem

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Samochód:
C2 1.4 HDI
2005
Imię:
Bartosz
PostNapisane: 25 lut 2019, o 13:18
Witam mam taki dość złożony problem mianowicie jakiś miesiąc temu miałem wymianę układu paliwowego, który ze starości był bezużyteczny. Po tej wymianie auto inaczej odpalało, ale jeździło. Po jakimś tygodniu w trakcie jazdy auto jakby na krótką sekundę zwolniło po czym wyskoczył komunikat Check engine i od tamtej pory mam takie kłopoty, że odpala za drugim razem, komunikat lubi zniknąć po czym za 2-3 dni wrócić i w trakcie jazdy przy ostudzonym silniku na biegach jakby go wstrzymuje/lekko szarpie na krótką sekundę - dopóki silnik nie złapie temperatury a też mam wrażenie, że dłużej to zajmuje przy tym komunikacie... Ma ktoś pomysł w czym może tkwić problem? Ostatnio doszło taka dolegliwość, że jak odpali za tym drugim razem to silnik nierównomiernie pracuje, raz nawet zgasł pomimo tego, że ruszył

DIAGNOZA: świece żarowe - jedna lub dwie zjarane przez co trudno odpalić do tego filtr paliwa i w baku do przeczyszczenia, oraz przewód dolot powietrza - niskie ciśnienie paliwa... może komuś się przyda

Powrót do Citroën C2