cykanie silnika?

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
citroen c3 1,4HDI
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 6 paź 2017, o 12:11
Witam. Mam problem z cytrynką. Mianowicie po uruchomieniu silnika słychać cykanie- syczenie. Coś na wzór uciekającego sprężonego powietrza. Odgłos ten zwiększa swą częstotliwość wraz ze wzrostem obrotów silnika. Może ktoś spotkał się z taką przypadłością i może mi pomóc. Auto to C3 1,4 HDI.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 6 paź 2017, o 14:14
Wąż gumowy dolotu?
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
citroen c3 1,4HDI
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 6 paź 2017, o 14:28
Dżwięk zdaje się słyszeć z tyłu silnika z prawej strony. Rozebrałem filtr powietrza i wymontowałem obudowę. Wkładałem tam rękę ale nie czuć żadnych przedmuchów. Zdaje się tam jest EGR czy to może ten metalowy wężyk?

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 6 paź 2017, o 15:21
Nie bardzo mam doświadczenie z HDi ale możliwe. Trzeba żeby się wypowiedział ktoś bardziej obeznany z HDi

Może właśnie EGR próbuje ustalić pozycję i nie może.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C3 FL I
Imię:
Mikołaj
PostNapisane: 6 paź 2017, o 21:02
Jak by szło z rury Egr to byś czuł spaliny. Oprócz życzenia cykania sa jakieś inne objawy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
citroen c3 1,4HDI
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 19 paź 2017, o 23:06
Nie ma innych objawów. Cykanie czasami cichnie ale na krótko. Zapachu spalin też nie czuć. Auto jeździ normalnie, nie osłabło i nie kopci.
Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
BMW
Imię:
Przemysław
PostNapisane: 24 lis 2017, o 10:15
Z jednej strony taka sytuacja jest dobra a z drugiej zła. Myślę, że nie trzeba wyjaśniać dlaczego dobra. Co do zła - jakiś problem raczej jest. Naturalnie nie jestem ekspertem i mogę Cię wprowadzać w błąd, ale nie zmienia to faktu, że takie jest moje zdanie. Krótko mówiąc - udałbym się do warsztatu.
Niezależnie od obrotu Ziemi wszyscy żyją w snach

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
citroen c3 1,4HDI
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 24 gru 2017, o 08:35
Witam ponownie. Cytrynka naprawiona. Wypadało by napisać jaka była usterka, a więc:
Po dalszym użytkowaniu auta, owe cykanie nasiliło się. Do tego jeszcze zaczęło smrodzić spalinami. Powtórnie rozebrałem obudowę filtra powietrza i zobaczyłem jak z 4 wtrysku wali spalinami. Ewidentnie przedmuchiwało z pod wtrysku. W tej sytuacji cytrynka pojechała do znajomego mechaniora. Po dwóch dniach walki z wtryskiem udało się go wyrwać dosłownie( spaliny wraz z paliwem stworzyły mieszankę coś w stylu lepiku, i wszystko się pokleiło ). Po oględzinach wtrysku okazało się, że miedziana podkładka pod wtryskiem nadtopiła się i stąd ta nieszczelność. Na wszelki wypadek sprawdzono pozostałe wtryski i dobrze bo wszystkie już były na wykończeniu. Po za podkładkami, wypalone również końcówki wtrysków. Skończyło się na regeneracji 4 szt. wtrysków i wymianie kilku uszczelek( trzeba było zdjąć kolektor dolotowy). Koszt całej imprezy: 400zł za regenerację 1 wtrysku x 4szt i 300 zł. za robotę.
Tyle info ode mnie, nie życzę nikomu takiej awarii. Pozdrawiam

Powrót do Citroën C3