Czy warto kupić C3?

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
mazda 323C
Imię:
Magdalena
PostNapisane: 17 sty 2012, o 11:16
Witam zastanawiam się nad kupnem citroena C3 lub xsary II.
Proszę o opinie na temat C3.
Dziękuję.
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 17 sty 2012, o 12:02
Nie wiem co chcesz usłyszeć? Ci co maja C3 bada je chwalić. Auto jak auto, awaryjność i techniczne sprawy są takie same jak w innych autach tego poziomu. Wszytko zależy od tego jaki egzemplarz uda sie kupić, w jakim stanie.
Ja nie mam doświadczenia z Xara II wiec nie porównam tych aut, ale C3 chyba jest nowsze.
Obrazek
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 18 sty 2012, o 10:03
Auto jest dobre - jak się nie psuje ;) a że każde auto się psuje, to i tak nic na to się nie poradzi ;)
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie
Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
c3 1.4 benz exclusive
Imię:
Emil
PostNapisane: 15 mar 2012, o 12:20
Chyba już minął ten mit, że francuskie auta są strasznie awaryjne. Moi rodzice mają Audi A6 1.8T 99r. i wsadzili już w niego tyle kasy, jak nie zawieszenie to inne rzeczy. Ja jestem zadowolony z naszej cytrynki. pozdrawiam
Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Imię:
Paweł
PostNapisane: 17 mar 2012, o 00:29
To tylko są mity, najśmieszniejsi są ludzie którzy rozsiewają je nie mając wcześniej do czynienia z Francuzami jak i autami na F Dzisiaj byłem w Citroenie, miałem ponad godzinę na obejrzenie sobie autek, powiem wam że jak do każdego zaglądałem to wewnątrz poezja no może za wyjątkiem C1 gdzie deska rozdzielcza ni w ząb mi się nie podoba.
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 17 mar 2012, o 11:07
Bo C1 to z Citroena to ma tylko szewrony
Obrazek

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3
Imię:
Magdalena
PostNapisane: 8 maja 2012, o 14:25
Ci co mają c3 będą je zachwalać? Nie sadzę. Ja mam i nigdy nigdy nigdy nie kupię go ponownie, a teraz muszę sprzedać swoje C3 1.6 Exclusive Sensodrive. Co więcej kupowałam u dealera i auto było podłączone pod komputer i żadnego błędu nie było widać.
Auto jest jednak wadliwe (4 miesiąc po zakupie mija teraz), ma poważny problem ze skrzynią biegów (migający znak Auto auto, czasami nie wrzuca biegów) Powiem tak, jeżeli ktoś chce już naprawdę kupić Citroena to na pewno nie Sensodrive! Od tego modelu należy trzymać się z daleka.
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 8 maja 2012, o 15:27
skrzynia sensodrive jest to zwykła skrzynia manualna ale zroboryzowana. Występuje w niej takie same sprzęgło jak w zwykłej skrzyni. System sterowania jest elektryczny. Dlatego ważne jest aby akumulator był w dobrym stanie. Do tego C3 ma elektryczne wspomaganie kierownicy, co dodatkowo obciąża system elektryczny.
Nie ma co sie obrażać na auto, wszytko zależy jak jest serwisowane i naprawiane po stłuczce. Niestety prawie wszystkie auta sprowadzane sa po stłuczkach, a handlarze naprawiają je jak najtańszym kosztem, co czasami odbija sie na trwałości elektroniki miedzy innymi. Nawet jeśli nie było sprowadzane to z tym systemem jeździ wiele aut i nie odnotowuje sie jakichś specjalnie wielkich problemow. Na pewno dodatkowe systemy zwiększają ryzyko awarii, ale tak już jest.
W twoim przypadku przydal by sie ktos kompetentny, kto by wykrył usterkę i ja naprawił, może to być banalny problem, np. zły kontakt na wtyczce lub uszkodzony kabel, tak jak ja miałem w swoim C3 przy ABS i EGR.
Obrazek
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 8 maja 2012, o 17:00
Ci co mają c3 będą je zachwalać? Nie sadzę.
Oj nie jesteś pępkiem świata, więc nie decyduj za innych.
Mam C3 i sobie chwalę, jest to bardzo dobre auto. Części zamiennych nie ma najdroższych.

Trafił ci się nieudany model i próbujesz cały świat obwiniać za to, a to nie ich/nasza wina. Winowajcy szukaj w poprzednim właścicielu auta który tak i nie inaczej go serwisował (albo jest powypadkowe i po kosztach kiepsko naprawione).

Do tego jak dorzucimy mentalność kobiet (choć nie mówię, że akurat w ten wzorzec się wpisujesz) - auto ma jeździć, a nie ze mam wydawać pieniądze na naprawy. Oleju się nie wymienia, a tylko dolewa. A jak coś źle zaczyna chodzić, trzaskać, itp to obwinia się auto że jest "kupą złomu" :D :D
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie
Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Imię:
Paweł
PostNapisane: 9 maja 2012, o 10:09
BlueMan dobrze gadasz :) ja miałem w życiu jedna cytrynkę, co prawda Saxo teraz kupiliśmy C3 co żeśmy go oddali sprzedawcy i to nie znaczy że więcej go nie kupię bo autko jest fajne, dobrze się go prowadzi i jako autko dla kobiety zresztą nie tylko jest fajne i ta bryła jest inna. Rożne rzeczy się słyszy o francuzach o cytrynkach ale usterki się trafiają w rożnych markach wystarczy poogladać sobie Turbo Kamerę na TVN Turbo.
Następna strona

Powrót do Citroën C3