Czy warto kupić C3?

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3
Imię:
Magdalena
PostNapisane: 9 maja 2012, o 13:43
To forum jest naprawdę bardzo 'obiektywne'. Powinno się nazywać 'zakochani w Cytrynkach'
I Pan jest administratorem i taką odpowiedz daje? Oczywiście, że napisałam, że nie sądzę, ponieważ nie sądzę. Ja ze swojego punktu widzenia nie mam co zachwalać, a skrzynia sensodrive jest bardzo awaryjna. Co to znaczy, że mam nie decydować za innych? Pewnie, że nie. Nawet nie będę próbować. Po prostu moja opinia jest negatywna. Nie trzeba być geniuszem samochodowym ani mechanikiem, żeby dojść do wniosku, że modele z tą skrzynia (sensodrive) są awaryjne.
Ponad to sam Citroen o częstości tego błędu otwarcie mi powiedział.
Jeżeli chodzi o inne aspekty, jak na przykład design, to autko prezentuje się bardzo ładnie.
Odnośnie tego idiotycznego komentarza jak to domniemanie kobiety tylko olej by dolewały i nie wymieniały i w ogóle najlepiej nic nie robiły przy aucie, to szkoda nawet czasu na próbę odpowiedzi - i tak Pan nie zrozumie. Być może mierzy Pan innych swoją miarą.
Proszę spojrzeć na zagraniczne fora w tym temacie, bo tam przynajmniej jakoś do rzeczy ludzie piszą.
Pozdrawiam.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3
Imię:
Magdalena
PostNapisane: 9 maja 2012, o 14:02
tomekstanek napisał(a):skrzynia sensodrive jest to zwykła skrzynia manualna ale zroboryzowana. Występuje w niej takie same sprzęgło jak w zwykłej skrzyni. System sterowania jest elektryczny. Dlatego ważne jest aby akumulator był w dobrym stanie. Do tego C3 ma elektryczne wspomaganie kierownicy, co dodatkowo obciąża system elektryczny.
Nie ma co sie obrażać na auto, wszytko zależy jak jest serwisowane i naprawiane po stłuczce. Niestety prawie wszystkie auta sprowadzane sa po stłuczkach, a handlarze naprawiają je jak najtańszym kosztem, co czasami odbija sie na trwałości elektroniki miedzy innymi. Nawet jeśli nie było sprowadzane to z tym systemem jeździ wiele aut i nie odnotowuje sie jakichś specjalnie wielkich problemow. Na pewno dodatkowe systemy zwiększają ryzyko awarii, ale tak już jest.
W twoim przypadku przydal by sie ktos kompetentny, kto by wykrył usterkę i ja naprawił, może to być banalny problem, np. zły kontakt na wtyczce lub uszkodzony kabel, tak jak ja miałem w swoim C3 przy ABS i EGR.

Bardzo bym chciała, żeby tak było. Pojechałam z autem do Citroena, byłam też u niezależnych, aby zasięgnąć drugiej opinii. Każdy potwierdza (jedne dealer nie wiedział gdzie tkwi problem), że to wada ze sterownikami (pisałam wcześniej, że oba czyli skrzyni i sprzęgła są ich zdaniem do wymiany jak i same sprzęgło) Powiem tak łudziłam się, że może wystarczy wymiana oleju w skrzyni biegów, albo właśnie akumulatora. Tyle się naczytałam o tej wadzie i modelu, że sama się starałam wykluczyć jakieś podstawowe rzeczy.
Na chwilę obecną, chociaż bardzo mi takie rozwiązanie nie odpowiada, będę musiała sprzedać (a raczej oddać za darmo) ten samochód. W Citroenie mówią otwarcie bowiem, że mają problem z tą wadą w tej skrzyni i niestety były już przypadki, że ktoś to wymieniał sterowniki (koszt na polskie to ok. 10tys) i niestety błąd nie ustępował. Tak więc mało mi się uśmiecha wyrzucić 10tys bez pewności czy to zadziała.
Ciekawe jest to, że od jakiś kilku tygodni błąd (migający znaczek Auto i śnieżynka) pojawia się tylko po jakieś godzinie jazdy po mieście non stop, zawsze na światłach, jak chce ruszyć. Jeżeli jadę na trasie i zaczyna migać (wydaje przy tym charakterystyczny dźwięk BIP) to auto nie gubi biegu i mogę jechać dalej.
Teraz tylko używam auta na 15-20 min, jak muszę gdzieś blisko wyskoczyć, bowiem jazda po mieście dłużej niż godzinę kończy się tym, że auto dalej nie chce jechać... (jak odczekam z pół godziny to pojedzie...)
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 10 maja 2012, o 09:21
Powodzenia :)

PS.
Zakochany w Cytrynach... a ponad to w Acura Alfa Romeo Aro Aston Martin Audi Austin Bentley BMW Bugatti Buick Cadillac Chevrolet Chrysler Citroën Dacia Daewoo Daihatsu De Lorean Dodge Eagle Ferrari Fiat Ford FSO Galloper Gaz Geo GMC Holden Honda Hummer Hyundai Infiniti Isuzu Iveco Jaguar Jeep Kia Lada Lamborghini Lancia Land Rover Lexus Lincoln Lotus Maserati Maybach Mazda Mercedes Mercury MG Mini Mitsubishi Morgan Nissan NSU Nysa Oldsmobile Oltcit Opel Peugeot Plymouth Polonez Pontiac Porsche Proton Renault Rolls-Royce Rover Saab Saturn Scion Seat Škoda Smart SsangYong Subaru Suzuki Syrena Talbot Tarpan Tata Tavria Toyota Trabant Triumph TVR Uaz Volkswagen Volvo Warszawa Wartburg Wołga Yugo Zaporo Zastawa Żuk.
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie
Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
c3
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 14 wrz 2012, o 23:26
Najlepszy wóz jaki miałem:)
Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
C4 1.6hdi 90km
C4 Picasso 109km
DS4 1.6eHdi 112km
Imię:
Piotr
PostNapisane: 23 gru 2012, o 16:17
ja mam w garażu c3 i 2 wiadra części obok niego.
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 25 gru 2012, o 11:39
dwa wiadra? to nie aż tak wiele :P
Obrazek

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Imię:
Jakub
PostNapisane: 21 lut 2013, o 02:16
cichy napisał(a):Rożne rzeczy się słyszy o francuzach o cytrynkach ale usterki się trafiają w rożnych markach wystarczy poogladać sobie Turbo Kamerę na TVN Turbo.

Odnośnie TVN Turbo - znalazłem test Citroena C3 Picasso przeprowadzony przez samego wydawcę TVN Turbo. Ja bym nie kupił. Link do testu Citroena C3 Picasso
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 22 lut 2013, o 13:50
no tak, ale generalnie auto ocenione pozytywnie, a silnik i skrzynie można sobie inne dobrać.
Obrazek
Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
C3 1.4 HDI 2005 r.
Imię:
Kamil
PostNapisane: 22 lut 2013, o 17:58
Dokładnie piszecie Panowie... kupując jakiekolwiek autko trzeba mieć szczęście bo nawet od znajomego możemy się nadziać. 90% aut sprzedawanych czy to w komisach czy z tzw. 1 ręki ma jakąś usterkę mniejszą-większą ale ma, wiem sam po sobie kupując swoją cytrynkę nie spodziewałem się że nagle walnie rozrusznik a nie długo potem pęknie sprężyna od amortyzatora. Jej stan był idealny wręcz wyglądała jak by dopiero wyszła z produkcji. Ale mimo wszystko jestem zadowolony z niej :)

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Sabina
PostNapisane: 28 lut 2013, o 21:51
Od prawie 4 lat jestem w posiadaniu C3 1,4 HDI z 2003 roku. Pierwsze 2 lata bez usterek, interesowała mnie tylko wymiana oleju i przegląd. Po pewnym czasie się zaczęło, a więc sprzęgło zaczęło wysoko brać biegi nie chciały wchodzić. Kupiłam nowę sprzęgło założyłam po znajomości kosztowało mnie to ok 1000 zł- taniutko jak na ten model . Musiałam zrobić całe zawieszenie , wymienić 2 poduszki - sprzęgło silnik, wymienić alternator, powymieniać wszystkie rolki łożyska jakie tylko istnieją w tym samochodzie. Niespodzianką było gdy pewnego pięknego dnia zatankowałam się do pełna a spod auta wypłynęła plama ropy, ( wcześniejszy właściciel zapomniał wspomnieć że spawał wlew paliwa) Musiałam kupić nowy - ale nie wlew tylko cały zbiornik paliwa bo inaczej kupić się nie da. do innych aut wlew kosztuje około 70 zł ja nie będę pisać ile musiałam wybulić za używkę z rozbitka.Wymieniła turbinę bo moja w cudowny sposób padła . Samochód ma przejechane jedyne 120 tys. ( zastanawiam się ile cofnięto licznik) Kocham coroczną wymianę filtra paliwa którą należy kupić z obudową przez co kosztuje 3 razy tyle co do innego auta. Przekonałam się że części do cietroena kosztują 2 a nawet 3 razy więcej co do Opla lub Forda ponieważ nie da się kupić części tylko trzeba całe podzespoły - taki sprytny myk producentów co by więcej zarobić.
Po zimie bardzo spadła moc mojego żuczka, najprawdopodobniej wtryski- znając moje szczęście znowu będę miała mega koszta!!!!! Tyle pieniążków włożyłam w to pudło że nie mogę na niego patrzeć z drugiej zaś strony szkoda mi go sprzedać bo włożyłam w niego majątek !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Citroën C3