skasowana cytrynka - prawdopodobnie szkoda całkowita

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca
Samochód:
C3 1.4 rocznik 2004 benzyna
Imię:
Zbigniew
PostNapisane: 30 paź 2016, o 19:29
Kilka dni temu miałem kolizję drogową. Osoba jadąca za mną się zagapiła i wjechała (przy prędkości ok 60-80 km/h) w mój tył gdy ja akurat zatrzymałem się za innym autem.
W efekcie cytryna ma rozwalony zderzak, tylną klapę i ma dwa delikatne wgniecenia na dachu (mniej więcej nad tylnymi drzwiami). Auto normalnie jeździ, bez problemu podjechało pod lawetę. Na wyświetlaczu jedynie świeci się kontrolka pracy silnika.
Mechanik, który ma likwidować szkodę z OC sprawcy, podejrzewa że będzie szkoda całkowita ale z kasy z ubezpieczalni nie będzie problemu z naprawą auta.
Nie ukrywam że trochę się obawiam. Nie wiem czy auto nie ma jakiejś poważniejszej szkody, która może zagrażać mi w przyszłości. Nie chciałbym aby cytrynka zostawiała za sobą cztery ślady.
Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Czy lepiej przy szkodzie całkowitej wziąć kasę, sprzedać auto na części i kupić jakieś auto?
Na razie mam auto zastępcze. Jeśli rzeczoznawca stwierdzi szkodę całkowitą to będę je musiał oddać.
Nie uśmiecha mi się dojeżdżać do pracy 1,5h kilkoma autobusami :/
C3 1.4 rocznik 2004
Moderator
Moderator
Samochód:
C-2 1.4pb 2004r.
C-3 1.1pb 2003r.
C-5 2.0 16v 2009r.
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 30 paź 2016, o 20:54
weź kase , i sprzedaj wrak.
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy Twoja stopa dotyka podłogi, gdy rano wstajesz, diabeł w piekle mówi: Ooo kurwa wstał..... ."

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca
Samochód:
Imię:
Zbigniew
PostNapisane: 3 lis 2016, o 15:40
Wraku nie chcą dać. Mam szkodę całkowitą ale ich wycena jest niższa o ok 10℅ od wartości z katalogu urzędu skarbowego.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
C3 1.4 rocznik 2004

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
C3 Furio 1,4 i z 2007
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 7 lis 2016, o 12:11
Jak nie chcą dać wraku to znaczy że wypałcą całą zaproponowaną kwotę i masz z głowy.
Trzeba tylko udowodnic że Twój samochód jest warty więcej niż proponują. Wycen ubezpieczyciela, rzeczoznawcy na podstawie programu i cen rynkowych. Może ubezpieczasz u brokera to wykona za darmo w 10 min.
Jak zrobisz płatną wycenę i udowodnisz TU że nie mają racji to za tą wycenę też możesz się ubiegać się zwrotu..
Sa jeszcze przypadki że nie chcą wraku i wypłacają tylko część szkody całkowitej odliczając wartość pozostałałości. I tu jest spory problem dla posiadacza wraku.

Co do naprawy: dobrze trzeba się zastanowić czy warto. Czy załamanie dachy to juz nie za daleko zaszło. Nie piszesz jak głeboko się wbił ale podejżewam że podłoga jest do odbiudowy do siedzeń.
Można narawić jak wiesz że auto było technicznie sprawne ale jak mialeś problemy to oddaj TU i szukaj "nowego"

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca
Samochód:
Imię:
Zbigniew
PostNapisane: 8 lis 2016, o 23:53
Z tym wrakiem to ściemniał mechanik. Ubezpieczyciel twierdzi co innego. Na razie mam wycenę auta oraz wstępną wycenę naprawy.
Co do wyceny auta.
Zastosowano korektę za pierwszą rejestrację - jakiś błąd w papierach o kilka miesięcy. Nie wiem skąd mają prawdziwą datę pierwszej rejestracji (po VINie?) ale podobno jest inna niż w dowodzie rejestracyjnym.
Kolejna korekta jest za przebieg. Dodatkowo zastosowano korektę za mały defekt w kabinie kierowcy.

Co do koniecznych napraw to na pewno podłużnica TP, podłoga bagaźnika, tłumik przedni, zderzak, odbojnik. listwa ochronna zderzaka, pokrywa bagaźnika.

Raczej wolę kasę i kupić inne auto. Myślimy o xsarze picasso.
C3 1.4 rocznik 2004

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
C3 Furio 1,4 i z 2007
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 9 lis 2016, o 08:18
nie dopisałeś załamań na dachu a to DUŻY element do malowania. Całość napraw dla mnie (przy 12 letnim aucie) to szkoda całkowita.
Jak weźmiesz kasę to pozostałość pewnie odkupi mechanik za 500-1000 zł lub powalczysz z ogłoszeniami gdzie dostaniesz kilka stówek wiecej,
Co do pomniejszenia wartości to TU nie ma podstaw. Przy szkodzie możesz wydać 100% ceny części bo masz doprowadzić samochód do stanu przed szkodą a NIE musisz kupowac zamienników lub ze szrotu. Tylko na wszystko trzeba rachunki.

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca
Samochód:
Imię:
Zbigniew
PostNapisane: 9 lis 2016, o 08:57
Wycena naprawy jest na częściach oryginalnych.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
C3 1.4 rocznik 2004

Powrót do Citroën C3