Nie załącza się wentylator Citroen C3 1.1

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
Citroen C3 1.1 2007
Imię:
Adrian
PostNapisane: 27 kwi 2018, o 21:51
Witam, jestem nowy na forum.
Kupiłem Citroena C3 1.1 oznaczenie silnika HFX z uszkodzoną uszczelką pod głowicą, uszczelka wymieniona i po pierwsze uszkodzony jest termostat(ten z grzałką...), planuję go wymienić ale przed majówką chcę Citroenem się przejechać i po prostu wyciągnąłem termostat(tak aby był przepływ wody na duży obieg przy zimnym silniku), auto zalałem płynem i zacząłem grzać go do momentu załączenia wentylatora, w tym samym czasie sprawdzałem na komputerze temperaturę silnika, temperatura doszła do 103stopni i zgasiłem go w obawie o przegrzanie, wentylator się nie włączył, dodam, że przy włączonym silniku jak odepnę wtyczkę od czujnika temperatury, który jest na termostacie wentylator się załącza, więc czujnik temp jak i wentylator są sprawne, wątpię, żeby przy temp powyżej 100stopni wentylator się nie włączał, chociaż jak sprawdziłem termostat z grzałką otwiera się przy 103stopniach więc może być przyczyną? Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Powrót do Citroën C3