C3 Picasso - Awaria Wspomagania

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
C3 Picasso 2010
Imię:
Maciej
PostNapisane: 13 lis 2018, o 15:06
Witam,

mam dziwny problem ze wspomaganiem kierownicy w swoim C3. Co jakiś czas (czasem po 30min jazdy, czasem szybciej) kierownica zaczyna działać jak silnik krokowy, odczuwalne są przeskoki a z czasem nasila się to tak mocno, że przeskok powodu jazdę lekko w prawo/lewo - nie da się ustawić jazdy na wprost. Szybka i tymczasowa naprawa polega wtedy na zatrzymaniu auta, ponownym uruchomieniu i parokrotnym pokręceniu kierownicy maksymalnie w lewo a następnie maksymalnie w prawo. Raz zdarzyło mi się, że wspomaganie kierownicy się wyłączyło i wtedy "silnik krokowy się wyłączył" i kierownica działała płynnie - lecz oczywiście ciężko było kręćić kierownicą.
Pojechałem z wyżej opisanym problemem do mechanika, który stwierdził uszkodzenie maglownicy i konieczność wymiany na nową/w najlepszym wypadku regeneracja oczywiście o ile możliwa, tylko nie zgadza mi się to z tym że jak przestało działać wspomaganie, to układ działał płynnie - bez przeskoków.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobną usterką? Może jakieś pomysły, albo może ktoś wie jak diagnozować takie usterki?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
Maciej

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
Citroen xsara picasso 2.0 HDi
Imię:
Hubert
PostNapisane: 16 lis 2018, o 09:26
Być może trzeba tylko podpiąć się lexią żeby skasować błąd wspomagania albo ustalić co to za błąd wspomagania jest żeby było można zadziałać.
Kiedyś Citroen Ax 1.0i+LPG, Citroen BX 1.8 TD, Obecnie Citroen saxo 1.5D, Citroen Xsara picasso 2.0 HDi i Citroen C3 1.4 HDi.
Wulkanizacja auta osobowe i ciężarowe http://serwis-mosina.pl/

Powrót do Citroën C3