Strona 1 z 1

Sensodrive problem

PostNapisane: 16 lut 2019, o 16:28
przez Drons
Witam, nie dawno zakupiłem Citroena C3 z 2005 1.6 benzyna 110km z automatem sensodrive. Problem polega na tym że samochód nie rusza sam z siebie, trzeba mu dodać gazu żeby ruszył, stacza się z górki (trzeba ruszać na ręcznym) oraz zmian biegu z 1 na 2 i 2 na 3 jest przedłużona. Gdy automat zmienia bieg z 1 na 2 odczucie jest takie jakby wrzucam na sekundę luz potem dopiero bieg. Przy zmianie z 3 na 4 i 4 na 5 wszystko jest idealnie. Niestety nie znalazłem podobnego problemu na forum czy ktoś miał podobny przypadek?

PostNapisane: 15 wrz 2019, o 14:27
przez Jarek
Witam. Również niedawno zakupiłem takie samo auto i nawet z tego samego roku :) i tak samo zachowuje się skrzynia biegów. Zmiana biegów tak następuje jakby kierowca dopiero uczył się jeździć. Myślę że to taki urok tego automatu, a raczej półautomatu bo to jest praktycznie skrzynia manualna tylko zamiast lewarka zmiany biegów i pedału sprzęgła są siłowniki które robią to za nas (trochę nieudolnie). Jeżdżę też innym autem w automacie i tam zmianę biegów widzę tylko po obrotomierzu bo nic nie czuć.

PostNapisane: 1 lis 2019, o 11:23
przez 89_mario
Podepnę się pod temat, mimo że u mnie problem z tą skrzynią wygląda nieco inaczej. Na zimnym silniku po odpaleniu i przejechaniu ok 300-400 metrów zaczyna szarpać przez minutę dwie. Później jest już ok. Mechanik trochę mnie nastraszyl, że to prawdopodobnie sprzęgło w skrzyni. Naprawa to koszt 500 zł + 400 zł nowe sprzęgło. Czy to jednak może być coś bardziej błahego jak na przykład olej w skrzyni do wymiany? Wydaje mi się, że gdyby to było sprzęgło to problem nie występowałby tylko raz. Teraz podczas porannych przymrozków szarpanie jest silniejsze i dlatego pomyślałem o oleju. Co sądzicie?

PostNapisane: 1 lis 2019, o 17:30
przez Jarek
Ja bym obstawiał raczej coś w silniku niż w skrzyni biegów. Podłącz kompa i sprawdź błędy.