Wyciek oleju - skąd?

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Początkujący kierowca
Początkujący kierowca
Samochód:
C4 2.0 VTS 177km
Imię:
Kamil
PostNapisane: 11 paź 2017, o 17:10
Cześć,

w moim C4 zauważyłem wycie oleju. popołudniu zostawiam auto pod domem a rano jak wyjeżdżam widzę plamkę ( coś jak by kilka kropel spadło ) i tak od dłuższego czasu. Wchodzę pod auto, widzę, dokręcam ręką filtr oleju ( najwidoczniej był źle przykręcony podczas wymiany oleju ). Miesiąc później zaglądam pod auto i filtr jest dokręcony ( nie poluzował się ) Kapanie nie ustaje. Nie widzę miejsca skąd mogłoby się lać. Ktoś jakieś pomysły ma?
Czy to może być skutek źle dokręconego filtra, gdzie nagromadził się brud i pomimo dokręcenia tamtędy może kapać?

Zaawansowany kierowca
Zaawansowany kierowca

Samochód:
Citroen C4 1.6 16v
Imię:
Marcin
PostNapisane: 13 paź 2017, o 11:49
Nie wiem jak wygląda filtr w 2.0 silniku, ale w 1.6 benzynie jest wkład filtra wkładany w plastikową puszkę. Ta puszka ma gumowy oring, który jest w zestawie z filtrem. Już dwa razy miałem przypadek (jeden zimą, drugi teraz w lato), że bez przyczyny zaczął mi się lać olej z tej obudowy. Dokręcanie nic nie pomagało, a ciekło sporo. Puszczała ta uszczelka. Filtr zawsze kupuje oryginalny Citroena. Jeżeli u ciebie jest też wkład filtra, to kup nowy filtr i załóż nową uszczelkę, przestanie cieknąć. No chyba, że masz gdzieś pękniętą obudowe.

Początkujący kierowca
Początkujący kierowca
Samochód:
C4 2.0 VTS 177km
Imię:
Kamil
PostNapisane: 13 paź 2017, o 12:04
https://1.allegroimg.com/s192/036eae/29 ... 7e2c4082a1

filtr mam tego typu ( nie wiem czy ten sam numer ale taki właśnie zakładałem )

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 13 paź 2017, o 14:23
Zastanawiam się czemu od razu filtra nie wymieniłeś? uszczelka musi puszczać i tyle w temacie. Wystarczy że ma jedno miejsce gdzie moze być lekko uszkodzona, nie leży lub coś pod nią podeszło jak był poluzowany. I ot to cały problem. Wymień na nowy. wyczyść starą uszczelkę i zobaczy czy nie ma jakiejś wady. Jeśli ma wadę to wszystko jasne, jeśli nie załóż nowy i czekaj czy będzie puszczać czy nie.

Nawiasem miałem sytuacje że zrobiło się mikropęknięcie i ciekło aż w końcu było bardzo widoczne cieknięcie.

Powrót do Citroën C4