Regeneracja przekładni kierowniczej

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.
Początkujący kierowca
Początkujący kierowca

Samochód:
Citroen C4
Imię:
Ireneusz
PostNapisane: 22 sty 2015, o 14:37
Ostatnio uszkodzeniu uległa maglownica. Mechanik mówi, że jedyne rozwiązanie to wymiana. Słyszałem o regeneracji. Jednak opinie są różne i dlatego chciałem się zapytać Was. Czy regenerował ktoś maglownicę i może opisać jak się sprawuje po tym zabiegu? :)
Zaawansowany kierowca
Zaawansowany kierowca

Samochód:
Citroen C4 Picasso 2,0HDi Exclusiv
Citroen C2 1,4 HDi
Imię:
Wojciech
PostNapisane: 22 sty 2015, o 14:43
Regenerowałem tyle że w C2, jak na razie przejechane jakieś 25 tys km i bez problemów.

Zaawansowany kierowca
Zaawansowany kierowca

Samochód:
Citroen C4 1.6 16v
Imię:
Marcin
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:39
Ja regenerowałem, bo miałem luzy na przekładni. Koszt regeneracji ok 600zł z 24 miesięczną gwarancją.

I teraz uważaj, w C4 podobno są dwa rodzaje maglownic KOYO i TRW. Wiele firm twierdzi, że można je zamiennie stosować, jak tak zrobiłem no i zaczęły się problemy z ESP (miałem KOYO a dostałem TRW zregenerowaną, która wygląda z zewnątrz prawie identycznie). Podczas skrętu potrafiło się załączać, poprzez przyhamowywanie jednego z kół. Długo walczyliśmy z moim mechanikiem, aż w końcu mechanik stwierdził, że każe im zregenerować moją KOYO. Po założeniu mojej, problem z ESP już się nie pojawił. Jak się okazało, to te TRW mają inną liczbę ząbków na listwie i stąd głupiało ESP, dlaczego tego już nie wiem, głupiało i już.

Także śmiało regeneruj, tylko w dobrym warsztacie i tylko wyłącznie twoją starą, chyba, że wymienią ci na tego samego producenta.
Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C5 III
Imię:
Artur
PostNapisane: 23 sty 2015, o 10:37
kobe24la dzięki za info, może się przyda na przyszłość. Co do ceny za regeneracje to jest bardzo różnie. Na Allegro masz za 400zł + 30zł za przesyłkę. Musisz im jeszcze wysłać swoją starą po zamontowaniu zregenerowanej. Cena wydaje się OK bo jak szukałem informacji to znalazłem tutaj http://www.czesciregenerowane.pl/porady ... iczej.html że ceny wahają się od 500zł do 1000zł. Znalazłem też taką wymontowaną z fabrycznie nowego samochodu za 1500zł. Nigdy nie korzystałem z usługi regeneracji maglownicy więc nie pomogę w kwestii trwałości.

Samochód:
Citroën C4 Cactus
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 27 kwi 2015, o 22:55
Jeśli chcesz mieć dobrze zregenerowaną maglownice, to podjedź do firmy AUTO-REGE. Zrobią to od razu z demontażem i montażem na miejscu. A jak Ci nie po drodze, to możesz też wysłać im pocztą lub kurierem. Profesjonalnie podchodzą do tematu i masz jeszcze nawet do 2 lat gwarancji na przekładnię (na wybrane modele). To jak długo maglownica będzie jeszcze przydatna zależy też od odpowiedniego montażu, więc tu chyba raczej warto poszukać fachowców. Moja maglownica po tym zabiegu chodzi jak należy :)

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Benedykt
PostNapisane: 23 lip 2015, o 17:57
Ja podobnie jak AndrzejCz też byłem w Auto-Rege i nie żałuję. Czytałem, że inne firmy nie rozliczają się uczciwie w tym temacie, albo odwalają "fuszerę" . A tu na szczęście wszystko było jasne - kwota naprawy, miła obsługa, i szybkość działania. Zregenerowaną maglownicę wmontowali praktycznie od ręki. A jeśli chcesz wiedzieć na czym polega regeneracja to małe streszczenie: wszystkie elementy współpracujące z uszczelnieniami są szlifowane, sprawdza się geometrię części bazowych, a większość części wymienia się na nowe.

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
Citroen C6 3.0 V6
Imię:
Witold
PostNapisane: 23 lip 2015, o 20:49
Mogę się zgodzić z tym, często firmy rozliczają się z klientem w różne sposoby.

Samochód:
citroen
Imię:
Marcin
PostNapisane: 21 lut 2019, o 16:31
ja regenerowałem ostatnio i śmiga znowu jak nie wiem http://automania.com.pl/cennik.html jest to zdecydowanie tańsze niż wymiana na nowe

Powrót do Citroën C4