Citroen c4 wentylator włącza się zaraz po uruchomieniu silni

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C2 1.4 hdi
Imię:
Marcin
PostNapisane: 3 lis 2019, o 23:55
Witam jak w tytule mam problem z C4 1.6vti 120KM zaraz po uruchomieniu auta włącza się wentylator na 2 biegu mimo że auto jest zimne. Mieliście może podobny problem? Sprawdzałem czujnik który jest w obudowie termostatu i jest ok z góry dziękuję za podpowiedź

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
CITROEN C4 GRAND PICASSO
1.6 VTi 120KM LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 7 lis 2019, o 21:47
Witam.
Ja też już mam dość tego auta z tym silnikiem. Notoryczne upalanie cewek zapłonowych przy tym błędy wypadanie zapłonu dzisiaj P1338 - wypadanie zapłonu na 2 cylindrze. W sierpniu P1340 wypadanie zapłonu na 4 cylindrze w lutym na 3 cylindrze. Wymiana cewki i sposób na kilka tygodni. Piszę o tym dlatego, że przy tych problemach auto włącza właśnie wentyl na full zaraz po odpaleniu auta po to aby zabezpieczyć katalizator przed awarią. Podejrzewam, że i w tym przypadku auto wchodzi w tryb awaryjny i włącza właśnie wentyl na full.
Ja już jestem bliski sprzedania tego gówna francuskiego.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C2 1.4 hdi
Imię:
Marcin
PostNapisane: 10 lis 2019, o 00:46
Ok. Dziękuję w przyszłym tyg jadę do elektryka może coś się uda ustalić co tym razem padło

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C2 1.4 hdi
Imię:
Marcin
PostNapisane: wczoraj, o 14:40
Wymieniłem map sensor i generalnie przestał się włączać wiatrak zaraz po uruchomieniu auta ale nie włącza się również po nagrzaniu silnika. Dodam że jak komputer podłącze to mogę wymusić wolne i szybkie obroty wiatraka. Mam pytanie czy czujnik temp wody jest tylko jeden ten w obudowie termostatu czy jest jeszcze jakiś odpowiedzialny za sygnał który włącza wiatrak

Powrót do Citroën C4