Wspomaganie / maglownica - problem

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
C4 Picasso 1.8i
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 13 sty 2020, o 13:14
Witam.
Jestem posiadaczem C4 Picasso 2007 1.8i.
Zacznę od faktu który może dał podłoże obecnych problemów. Rok temu zdiagnozowano w aucie uszkodzone łożyska oporowe kolumn Mc persona. Postanowiłem wymienić całość (amory, sprężyny, łożyska plus końcówki drążka kierowniczego). Auto jeździło bez problemu aż do teraz. Na niskich obrotach przy skręcie kierownica tylko w prawo słychać szum, buczenie? (tak jak by było powietrze? W ukladzie). Jest to dźwięk dość głośny występuje nie regularnie są dni że wszystko jest ok. Ponadto wyczuwalne są mnimalne drgania. Kierownica kręci się bez problemu. Efekt występuje zarówno podczas jazdy, jak i na postoju kręcąc w miejscu. Tylko w prawo. Mam dostęp do diagboxa. Pompa wspomagania pracuje normalnie na poziomie 1500rpm przy zasilaniu 14v. Podczas kręcenia obroty sięgają 3000rpm a napięcie spadało do 12v. Wymieniłem aku bo miałem młodszy (nie pomogło - pomiarów na nowym aku nie robiłem). Olej w przekładni nie był zmieniany. Doczytałem że winny może być rozdzielacz na maglownicy. Jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Powrót do Citroën C4