Szarpanie do 2 tys obrotów, sonda lambda?

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
Citroen C4 Coupe
Imię:
Kamil
PostNapisane: 7 gru 2013, o 14:55
Witam,

jakiś czas temu stałem się posiadaczem Citroena C4 Coupe 1.6 16V z 2006 roku (109km) i postanowiłem założyć do niego instalację gazową. Kilka dni później siadła mi cewka (auto miało 100tys przebiegu), więc wymieniłem. Wymieniłem również komplet świec. Wszystko chodziło sprawnie przez kolejny miesiąc aż do tego tygodnia. Jadąc na gazie zacząłem odczuwać szarpanie (na każdym biegu) w przedziale od 1500 - 2000. Wyraźnie się dławił. Zmieniłem na benzynę, jest lepiej ale również szarpie.

Przy próbie jazdy na gaz aktualnie jest to wręcz niemożliwe, autem zaczyna mocno szarpać i zapala się ta kontrolka:
Obrazek

Po wyłączeniu gazu i silnika, wraca do normy (kontrolka gaśnie) ale autkiem nadal delikatnie szarpie.

Byłem u mechanika, podłączył po komputer i stwierdził że najprawdopodobniej sonda. Na grafice wyszło że ta przed katalizatorem pracuje, ta za katalizatorem miała linię ciągłą. Moje zaufanie do mechaników w ostatnim czasie mocno zostało nadszarpnięte toteż chciałbym zapytać czy ktoś miał podobne objawy ewentualnie czy możliwe jest by to faktycznie była sonda lambda?

Ostatnio sporo wydatków związanych z autem (kamyk w szybę przednią 600 zł, klocki hamulcowe) więc kolejne 300 zł wyrzucić bez pewności to nic przyjemnego.

Ogólnie mechanik ten stwierdził żeby kupować dedykowaną sondę, nie bawić się w uniwersalne. W jednym ze sklepów internetowych polecili DENSO DOX 2005, uważacie że będzie odpowiednia?

Pozdrawiam serdecznie!
Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
C4 1.6hdi 90km
C4 Picasso 109km
DS4 1.6eHdi 112km
Imię:
Piotr
PostNapisane: 8 gru 2013, o 21:34
nie kupuj sondy bo ona zawsze wyskakuje na diagnostyce z tego powodu ze jak autem szarpie to znaczy ze nie spala paliwa i sonda czyta złe parametry spalania i będzie wyskakiwał bład sondy!!!to jest najczęstsza zła diagnoza mechaników.moze masz tylko zatkany katalizator albo wydech ogólnie.niech posprawdzają.jak będzie zatkany wydech to nie będzie swobodnego wydechu i będzie siepać!1 sonda cyta a 2 juz nie czyta dobrze bo moze tak być jak pisze!

Samochód:
Citroen C4 Coupe
Imię:
Kamil
PostNapisane: 9 gru 2013, o 11:41
Witam,

byłem dzisiaj u innego mechanika, podłączył pod komputer (Lexia? cos takiego) i wywaliło mu błąd "Wypadanie zapłonu na 3 cylindrze"

Zmieniliśmy świece (cewka zmieniana 2 miesiące temu) ale problem się tylko pogłębił (teraz wywala tą kontrolkę również na benzynie) i autem trzęsie cały czas...

Jutro jadę na wymianę cewki, ale czy to normalne żeby cewka padła po 2 miesiącach? Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Świece również nowe...

Instalacja gazowa? Już znalazlem najlepszego gazownika w okolicy, z największą ilością pozytywnych opinii i powiedział że ten silnik (1.6 16v 109km) nie ma problemów z gazem, przynajmniej jemu nigdy wcześniej się nie przytrafiły. Mam do niego zaufanie.

Tylko czy cewka dałaby mi zerowy pomiar z sondy za katalizatorem? Przecież to chyba zupełnie odrębny temat?

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C4, 2006r. 1,4 benzyna. 88KM
Imię:
Piotr
PostNapisane: 18 gru 2013, o 18:04
A może silniczek krokowy?
Miałem podobną sytuację w fiacie.
komputer też pokazywał u mechanika że sonda lambda. Naszczęćie mechanik był kumaty i powiedział że komputery czasami mylą sonde z silnikiem krokowym.

Samochód:
Citroen C5 MKI 2.0 16V (136KM)
Skoda Roomster 1.6 TDi (105KM)
Toyota Corolla 1.6 VVTi (132KM)
Imię:
Michał
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:44
Witam,

i jak tam sytuacja? Naprawiłeś auto,jesli tak co było przyczyną?

pozdrawiam
Michał

Powrót do Citroën C4