c4 grand 1.6vti 120kkm nierówna praca - przygasanie

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
C4 Grand 1.6Vvti 120kkm
Imię:
Marek
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 13:44
Cześć!
od pół roku posiadam c4 granda i raczej nie miałem z tym samochodem żadnych przebojów do ubiegłego tygodnia ;-(
Na początku samochód przygasał przy zmianie biegów. Przy wcisnięciu sprzęgła i puszczeniu gazu obroty schodzą do jakieś 500 i skaczą spowrotem na około 1000. Kilka razy tocząc się nawet udało się, że zgasł.
Po podłączeniu do komputera (mam chińczyka jakiegoś) błąd z załącznika....

Teraz sytuacja wygląda następująco:
jak chcę go puścić na wolnych obrotach na biegu to szarpie - np start na samym sprzęgle bez dodawania gazu.
Jak zwolnie za pomocą silnika do 50km/h na 4 biegu i delikatnie nacisne gaz, zeby przyspieszyć to szarpnie i powoli zacznie się zbierać.
Generalnie przy przyspieszaniu wydaje dziwne dzwięki - buczy - jak by były przedmuchy na końcowym tłumiku.
Jak zapalam samochód to czasami jest tak, że nie zapali od jednego obrotu a czasami jest tak, że zrobi ćwierć obrotu i już pali.

Na moje niedoświadczone oko, błąd i zachowanie wskazuje na uszkodzony sensor zmiennych faz na wylocie, ale czy ktoś może mi to potwierdzić zanim wydam 250zł na część, której nie można oddać?

Pytanie następne: czy może to być zużyte koło?
I wreszcie czy to jest objaw naciągniętego łańczucha - ale przy takim przebiegu w vti to chyba słaby wynik?

Bardzo dziękuję z góry za pomoc,
Marek

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
CITROEN C4 GRAND PICASSO
1.6 VTi 120KM LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 15 lis 2018, o 11:32
Witam,
Przede wszystkim proponuję podłączyć auto pod dedykowany komputer np. Lexia. Przekonałem się na własnej skórze, że nie ma sensu podłączania tego auta pod marnej jakości sprzęty a już tym bardziej pod taniego chińczyka.

Powrót do Citroën C4