Duże spalanie, mała moc, czujnik temp. pow. wskazuje -40 st.

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C5.

Samochód:
Citroen C5 X7, 2.0 16v benzyna, 2008r.
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 16 cze 2017, o 15:42
Witam,

Posiadam samochód Citroen C5 X7 (rok prod. 2008r.) z silnikiem benzynowym 2.0 16V. Samochód nie ma LPG.

W ciągu ostatnich 2 tyg spalanie zaczęło znacznie wzrastać, normalnie w trasie było ok. 8,0 L, a w mieście ok. 10,0 L. Teraz w trasie jest ok. 12-14L, a w mieście 14-16L.

Byłem w warsztacie, mechanik podłączył się do OBD, skan nie wykazał żadnych błędów, żadnego błędu sond Lambda, czy przepływomierza, jedyna rzecz która budziła niepokój to temp. powietrza dolotowego która wynosi zawsze -40 st.C. Silnik ciepły, w ciągu dnia temp. ok. +20 st.C, ale powietrze dolotowe -40st.C.

Stąd wniosek że czujnik temp. uszkodzony i ECU zawyża dawkę paliwa i stąd takie wysokie spalanie.

Kupiłem czujnik i postanowiłem go sam wymienić.
Po odkręceniu przepustnicy okazało się że nie ma w niej żadnego czujnika. Gdzie znajduje się czujnik temperatury powietrza dolotowego w tym silniku? Kod silnika to RFJ (EW10A). Proszę o pomoc.

Zdjęcia z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 19 cze 2017, o 09:26
A po drugiej stronie klapki przepustnicy nie ma go przypadkiem?
W sumie nie oglądałem jeszcze tak dokładnie tego silnika, ale zwykle gdzieś się tu kryje. Chyba, że gdzieś głębiej w kolektorze jest schowany.
Znajdę chwilę aż sam u siebie popatrzę, bo mam ten sam silnik.

A to nie przypadkiem ten, co na drugim zdjęciu na dole odpięty kabel ma? Chyba że to mapsensor...

Tak na 90% to mapsensor będzie jednak... Dobra zagadka gdzie to wsadzili. Chyba jest zintegrowany z mapsensorem z tego co widzę.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 20 cze 2017, o 11:42
u mnie w 1.6 jest zintegrowany z mapsensorem

Powrót do Citroën C5