Awaria Czujników parkowania C5 2011r

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C5.

Samochód:
Citroen c5 III sedan 2.0 hdi 163km 2011r
Imię:
Łukasz
PostNapisane: 1 paź 2018, o 15:58
Witam serdecznie wszystkich. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post na tym forum.
Od kilku dni jestem posiadaczem C5 z 2011 roku w wersji exlusive. Auto jest w pełni wyposażone. Napotkałem jednak na jeden problem o mam nadzieję że ktoś mi tu pomoże, podpowie. Otóż, auto posiada hak. W gnieździe haka była wyłożona przejściówka z 13 na 7 pin. Kierunkowskazy mrugały mi tak szybko jakby była przepalona żarówka, ale sprawdziłem i wszystkie były ok. Okazało się że gniazdo od haka jest skorodowane i zaśniedziałe. Żeby wyjąć przejściówkę musiałem nieźle się natrudzić ale udało się. Gniazdo rozebrałem i wszystko wyczyściłem. Teraz kierunkowskazy działają już normalnie ale... Właśnie ale, w gnieździe jest jeszcze krancówka sygnalizacji podpięcia przyczepy, która rozsypała mi się w ręce i od tego momentu nie działają mi czujniki parkowania... Ani z tyłu ani z przodu. Po przekreceniu kluczyka pojawia się komunikat o błędzie czujników. Przedtem jednak zanim wziąłem się za to gniazdo czujniki z przodu działały normalnie, A jak włączyłem bieg wsteczny to wyświetlało że system nie może być teraz aktywny. Ktoś miał może podobna sytuację? Może trzeba jakoś włączyć teraz ten system żeby przednie i tylne czujniki działały? Pozdrawiam.

Powrót do Citroën C5