Citroen C6 czy strach się bać?

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C6.

Samochód:
Citroen C6
Imię:
Witold
PostNapisane: 29 paź 2014, o 22:58
Zapewne te złe opinie pochodzą od osób które nawet nigdy nie jechały tym samochodem - tacy mają najwięcej do "powiedzenia"! Mam C6 od ponad 2 lat (2.7 hdi) - jest to rocznik 2008 zakupiony przy przebiegu <70k km. Przyjemność z użytkowania tego samochodu ogromna, brakuje mi jedynie szyberdachu i ewentualnie wentylowanych skór (ale tego nie ma w żadnej opcji). Koszty serwisowania jak i użytkowania raczej niewielkie jak na tą klasę. Po zakupie profilaktycznie wymieniłem akumulator, bo poprzedni właściciel ostrzegł że autko stało ok 6 miesięcy. Wyszło to też przy przeglądzie przed zakupem. W trakcie użytkowania wymiana lamp ksenonowych bo jedna padła i kilku żarówek bo też padły. Zakupiłem też nowe opony na lato (to spory koszt, bo tu nie ma tandetnych na rynku - 18'!). Koszt rocznego przeglądu to ok 1k pln w ASO - warto kupić samemu olej, bo w ASO cena x3 niż w sklepie. Na filtrach już tak nie kantują.
To co mogę doradzić to zrobić przegląd przedsprzedażny w ASO - polecam Warszawę. Jak tak zrobiłem i wiedziałem wszytko co potrzeba aby się zdecydować. Warto też podzwonić po ASO gdzie robione były przeglądy i popytać czy z autem sie coś działo.
Samochód jest OK i jeśli od samego początku nie sprawiał problemu (jest to cecha każdego "elektronicznego" samochodu, nie ważne czy niemiecki, japoński czy francuski) - to raczej dziać się już nie będzie. Moim zdaniem mniejsze ryzyko niż przy Audi czy BMW, bo właściciele C6 bardziej dbają o te samochody i nie kombinują (tuning silnika itd)

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
C5 3V6
Imię:
Marek
PostNapisane: 29 maja 2016, o 13:53
Większość elementów pewnie jest zamienna z C5 a naprawy w ASO ... hmmm no w moim C5 padł potencjometr prdału gazu w ASO 1400 zł na alegro 40 zł tyle ze sam wszystko w aucie robię
Poprzednia strona

Powrót do Citroën C6