[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Forum Citroën Polska • Zobacz wątek - C8 2.2 HDI nie odpala

C8 2.2 HDI nie odpala

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C8.

Samochód:

Imię:
Andrzej
PostNapisane: 17 gru 2018, o 22:53
Jakiś czas temu auto (jak w tytule C8 2.2 HDI) w pełni sprawne mi odpaliło, przejechało kilka metrów, straciło moc i zgasło. Kręci ale nie odpala. Przy próbach odpalenia na Plaku odpalał, ale kręcił tylko gdy pryskałem plakiem (jednak dziś już nawet na plaku nie odpalił). Po podłączeniu do komputera zwraca błąd P0340 - "Synchronizacja wału korbowego i wałka rozrządu. Brak sygnału". Sprawdzałem jeszcze czujnik położenia wału i dwa kabelki dochodzące do niego mają ok. 2.3-2.4 V (przy włączonym zapłonie), co sugerowało by chyba zwarcie, ale gdy wypiąłem wiązkę od sterownika to kable nie mają zwarcia. Czy może to być sterownik?
Wymieniałem w nim rozrząd max 3 lata temu (robię nim max. 7 tys rocznie), a wtryski były robione w maju tego roku.
Co jeszcze mogę sprawdzić, żeby mieć jakąś podpowiedź czemu auto nie chce odpalić?

Powrót do Citroën C8