Uciekający płyn z chłodnicy.

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën Saxo.

Samochód:
Citroen Saxo 1,4
Imię:
Elżbieta
PostNapisane: 3 paź 2013, o 10:32
Witam.
Przepraszam, że tak nietypowo, zaczynam od problemu zamiast od przywitania, ale jestem w sytuacji prawie podbramkowej.
Jestem szczęśliwą posiadaczką Cytrynki Saxo 1,4 rocznik 1999, benzynka. Problemem, jaki się pojawia od jakiegoś czasu, jest uciekający płyn z chłodnicy. W lipcu autko miało wymienianą głowicę, ponieważ olej przeciekał do chłodnicy. Po naprawie podczas wyjazdu z chłodnicy całkowicie uciekła woda. Jak się okazało, uszczelka w korku była przeżarta przez olej. Korek został wymieniony, woda dolana i autko jeździło 2 miesiące.
Wczoraj w czasie jazdy z pracy do domu zapaliła się czerwona kontrolka od chłodzenia. Po przyjeździe do mechanika okazało się, że wody nie ma. Korek jest w porządku, żadnych przecieków nie było widać. Dopiero po powrocie do domu i postawieniu auta pod spodem z przodu była kałuża. Możliwe, że gdzieś się polało w czasie nalewania i dopiero potem to spłynęło na ziemię. Komputer nie zgłaszał żadnych usterek.
Proszę o radę co z tym fantem zrobić.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 3 paź 2013, o 10:54
lejaca się pompa wody? jedyne co mi rozsądnego przychodzi do głowy. i w tym momencie nasuwa się pytanie czy była wymieniana jeżeli nie to w jakim stanie jest? z tego co rozumiem pod korkiem oleju nie ma śladów szarej mazi?

Samochód:
Citroen Saxo 1,4
Imię:
Elżbieta
PostNapisane: 4 paź 2013, o 18:38
Dopiero dziś miałam chwilę czasu, żeby zajrzeć do Cytrynki. Wizja lokalna chłodnicy stwierdziła obecność wody powiedzmy na wysokości 1/4 zbiornika. Płyn robił wrażenie zabrudzonego. Na ściankach przy wlewie zauważyłam grudki białawo-brudnego "sera". Po odkręceniu korka od oleju na samym korku był mokre brązowe ślady. Na wlewie oleju poza ubrudzeniami z oleju nie było nic więcej.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 5 paź 2013, o 01:18
to co w zbiorniczka to myślę ze pozostałości po ostatniej naprawie głowicy, i wypływa jeszcze troszkę ale w tym wypadku szukamy ujścia wody, jeżeli nie e do silnika to gdzie polecam podłożyć tekturę pod silnik na noc i po nocy zobaczyć czy jest plama czy nie, a jeżeli nie będzie to jak się rozgrzeje silnik z czysta tektura pod silnikiem zostawić na pracującym silniku na jakieś 15 minut i w międzyczasie kilka razy go przegazowac. jak ucieka pod samochód zobaczymy mniej więcej skad

Samochód:
Citroen saxo 1.1
Imię:
Dariusz
PostNapisane: 10 gru 2015, o 17:17
Witam serdecznie. Mam cytryne saxo z poteznym silnikiem 1.1 i mam ogromny problem , mianowicie ucieka mi plyn chhlodniczy korkieem od zbiorniczka wyrownawczego a z nadmuchu leci zimne powietrze. Miesiac temu bylo to samo i byl wymieniony termostaat i bylo ziher. A teraz znow to samo. Mial ktoos podobny problematyka ?

Powrót do Citroën Saxo