Saxo 1.1 dymi

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën Saxo.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
Citroen Saxo 1.1 KAT
Imię:
Ernest
PostNapisane: 19 lip 2014, o 09:38
Cześć wszystkim od początku lipca jestem właścicielem Citroena Saxo 1.1 i od tego samego dnia zaobserowawałem ,że autko dymi na ciepłym silniku ,dym jest biały ,dość gęsty i jest go od groma .Dodam że zrobiłem ok. 250 km od momentu kupna i poziom oleju raczej utrzymuje się na tym samym poziomie (nie ubywa) ,a silnik jest suchy niczym nie pochlapany. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak ? .A i zapomniał bym jak przykręciłem Cytrynkę do 6 tyś ,po chwili było czuć intensywnie ,ale krótko zapach benzyny .Pomocy :cry:
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 19 lip 2014, o 14:57
Biały dym to woda w spalinach, a szary to olej.
sprawdź poziom płynu chłodzenia i czy nie ma w nim oleju.
Obrazek

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
Citroen Saxo 1.1 KAT
Imię:
Ernest
PostNapisane: 21 lip 2014, o 20:55
Ostatnio od nowa chłodnice zalałem (ale wodą bo nie wiem czy nie ucieka) bo w kolektorze ssącym brok wymieniałem i na nastepny dzien dolałem ok litr wody bo pewnie poszło w układ jak się odpowietrzył, ale od tamtego czasu zdaje się że poziom wody jest stały . Czyli można mówić o uszkodzonej uszczelce pod głowicą lub samej głowicy w moim saxo ? A a jakieś inne opcje ? np. że poprzedni właściciel go przegrzał ?

Powrót do Citroën Saxo