resetuje się zegarek a czujnik deszczu dziala raz na 3 razy

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën Xantia.

Samochód:
Xantia II break '99
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 14 lip 2017, o 08:24
Witam serdecznie wszystkich
Mam problem jak w temacie, dodam że reset zegarka zdarza się podczas rozruchu średnio co 5ty rozruch, podejrzewam kostkę stacyjki ale na tyle nie jestem pewien żeby kupić nową i ..,. A niestety nie daje rady odczytać poprawnie schematów żeby być pewnym. Każdy elektryk doszukuje się innej przyczyny więc nie chciałbym ryzykować "fachowej " naprawy. Dodam że autko ma mały przebieg i brak jakichkolwiek modyfikacji, podejrzewam że nikt nigdy nie wkładał rąk pod kierownicę. Bardzo proszę o pomoc...
Pozdrawiam

Zaawansowany kierowca
Zaawansowany kierowca

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 15 lip 2017, o 13:54
Miałem to samo w swojej Xantuni kiedyś. (przedlift) Po tym jak masa od silnika się upaliła całkiem i zrobiłem ją na nowo problem znikł.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Samochód:
Xantia II break '99
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 15 lip 2017, o 16:02
Dzięki Stasiu!
Zrobię przegląd pod tym kątem i dam znać,

Samochód:
Xantia II break '99
Imię:
Mariusz
PostNapisane: 19 lip 2017, o 15:18
Niestety po oczyszczeniui wszystkich mas problem pozostał, mam wrażenie że nie tak często ale jednak

Zaawansowany kierowca
Zaawansowany kierowca

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 20 lip 2017, o 08:29
Tak z ciekawości. On Ci się resetuje jak odpalasz czy tak o po prostu, bo tak. Bo mój właśnie robił tak oo, bo miał taki kaprys. I w sumie po zrobieniu tego, co wyżej był spokój. Co też wydawało mi się dziwne. Może warto by spróbować podłączyć go "z radia" żeby upewnić się czy to nie przypadłość samego zegarka.
A sam zegarek u mnie potrafił na upale przestać pokazywać czas... Gdy się ochłodził godzina była dobra. Pewnie była to kwestia niełączenia wyświetlacza z elektroniką. Ogólnie te wyświetlacze w XM później Xantii były jakieś dziwne.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Powrót do Citroën Xantia