Xantia II Zatrzaśnięte auto. Potrzebna pomoc!

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën Xantia.

Samochód:
Citroen Xantia II 1,8 16V
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 15 sty 2015, o 10:42
Witam!
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Xantii II z 98 roku. Od początku miałem problem z zamkiem (pilota od centralnego nie mam). Mianowicie po włożeniu kluczyka do zamka trzeba było mocno docisnąć kluczykiem wkładkę, żeby zechciał "zaskoczyć" i drzwi się otwierały. Jest to dość męczące więc postanowiłem wymienić wkładki w drzwiach. Jednak zbyt długo z tym zwlekałem i dziś w ogóle nie mogę otworzyć drzwi. Wkładka od strony kierowcy sie kręci o 180 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, natomiast w drugą ani drgnie. W środku jakby nie było zapadek, ani nic co "trzymałoby" kluczyk. Od strony pasażera zamek zachowuje się inaczej klucz wchodzi jak do normalnie do zamka (z lekkim "tarciem" jak to w zamkach ;) ), ale nie można klucza przekręcić, ani w lewo ani w prawo. Nie mogę więc w żaden sposób otworzyć auta.
Czy można "wyłuskać" wkładkę przy zamkniętych drzwiach i zamienić ją na nową? Chciałbym uniknąć rozbijania szyby, ale jak nie będę miał wyjścia to to zrobię.
Proszę Was o pomoc!

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C8 2.0 16v
2009r
Imię:
Michał
PostNapisane: 15 sty 2015, o 23:00
Witam
Pręt stalowy twardy o długości 1metr,średnica 2mm.
na końcu pręt zagiąć pod kątem ostrym na długość 3cm-zrobić haczyk.
Mały klin drewniany,wsunąć ,wbić delikatnie przy przednich drzwiach u góry miedzy dachem a ramą okienną drzwi tak żeby odchylić ramę drzwiową na ok 0,5-1cm. Wsunąć pręt i zahaczyć o wewnętrzną klamkę-pociągnąć powinny się drzwi otworzyć.
Ostatnio przerabiałem ten temat ale u kolegi w C5 i się udało.
Pozdrawiam

Samochód:
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:09
Dzięki za pomoc! Auto udało się magicznie otworzyć. Jednak postanowilłem wymontować wkładkę od strony kierowcy. Wymontować się udało, ale coś spsułem. Zdaje się, że poluzowałem/zrzuciłem cięgno i klamka nie reaguje na ciągnięcie. Drzwi można otworzyć tylko od wewnatrz.
Czy można założyć cięgno bez zdejmowania tapicerki?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C8 2.0 16v
2009r
Imię:
Michał
PostNapisane: 20 sty 2015, o 22:32
Witam
Nie ma innej opcji jak demontaż tapicerki i sprawdzenie co się stało.

Samochód:
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 20 sty 2015, o 22:35
Ok. Dzieki! Jutro podłubię.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Powrót do Citroën Xantia