Strona 1 z 1

resetuje się zegarek a czujnik deszczu dziala raz na 3 razy

PostNapisane: 14 lip 2017, o 08:24
przez mcar76
Witam serdecznie wszystkich
Mam problem jak w temacie, dodam że reset zegarka zdarza się podczas rozruchu średnio co 5ty rozruch, podejrzewam kostkę stacyjki ale na tyle nie jestem pewien żeby kupić nową i ..,. A niestety nie daje rady odczytać poprawnie schematów żeby być pewnym. Każdy elektryk doszukuje się innej przyczyny więc nie chciałbym ryzykować "fachowej " naprawy. Dodam że autko ma mały przebieg i brak jakichkolwiek modyfikacji, podejrzewam że nikt nigdy nie wkładał rąk pod kierownicę. Bardzo proszę o pomoc...
Pozdrawiam

PostNapisane: 15 lip 2017, o 13:54
przez stasio1500
Miałem to samo w swojej Xantuni kiedyś. (przedlift) Po tym jak masa od silnika się upaliła całkiem i zrobiłem ją na nowo problem znikł.

PostNapisane: 15 lip 2017, o 16:02
przez mcar76
Dzięki Stasiu!
Zrobię przegląd pod tym kątem i dam znać,

PostNapisane: 19 lip 2017, o 15:18
przez mcar76
Niestety po oczyszczeniui wszystkich mas problem pozostał, mam wrażenie że nie tak często ale jednak

PostNapisane: 20 lip 2017, o 08:29
przez stasio1500
Tak z ciekawości. On Ci się resetuje jak odpalasz czy tak o po prostu, bo tak. Bo mój właśnie robił tak oo, bo miał taki kaprys. I w sumie po zrobieniu tego, co wyżej był spokój. Co też wydawało mi się dziwne. Może warto by spróbować podłączyć go "z radia" żeby upewnić się czy to nie przypadłość samego zegarka.
A sam zegarek u mnie potrafił na upale przestać pokazywać czas... Gdy się ochłodził godzina była dobra. Pewnie była to kwestia niełączenia wyświetlacza z elektroniką. Ogólnie te wyświetlacze w XM później Xantii były jakieś dziwne.