Pilne!!! Sprzeglo nie odbija, trzask, rozrusznik nie kreci.

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.

Samochód:
Citroen Xsara 1.8i 1999r
Imię:
Karolina
PostNapisane: 3 lis 2018, o 21:09
Witam.
Mam problem z moja Xsara. Mianowicie dzis odpalam, wrzucam wsteczny i cofam-jest ok. Nastepnie wciskam sprzeglo i jedynka juz nie chciala wskoczyc a pedal sprzegla nie odbil, zostal przy podlodze, spod maski bylo slychac glosne obcieranie, stukanie, piszczenie. Wylaczylam silnik, probowalam wlaczyc jeszcze raz-po przekreceniu kluczyka bylo slychac bardzo glosne stukanie i samochod zgasl.
Od tamtej pory sprzeglo jest zapadniete, rozrusznik klika, nie kreci, a akumulator (nowy) jest rozladowany

Nie wiem czy to przydatne informacje, ale sprzeglo bylo juz dosyc zuzyte. Chwile przed awaria (moze 30 minut wczesniej) samochod jezdzil normalnie, nie bylo zadnych problemow, zauwazylam jednak, ze pedal gazu jest luzny (lata na boki-gora-dol) -nie wiem czy te informacje moga miec cos wspolnego.

Prosze o porade, moze ktos wie w czym problem lub mial podobny przypadek.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
Citroen xsara picasso 2.0 HDi
Imię:
Hubert
PostNapisane: 6 lis 2018, o 07:16
Rozrusznik jest na bank do regeneracji sprzęgło wpadnięte w podłogę to poszła linka od sprzęgła a skrzynia biegów do zdjęcia z auta i sprawdzenia czy aby wszystkie zęby są całe w skrzyni czy nie posypały się. Przy okazji sprawdzić sprzęgło razem z dociskiem i łożyskiem oporowym oraz czy koło zamachowe nie ma progu. Nie wiem skąd koleżanka jest bo bym zaproponował serwis w którym pracuję w krośnie koło mosiny w województwie wielkopolskim.
Kiedyś Citroen Ax 1.0i+LPG, Citroen BX 1.8 TD, Obecnie Citroen saxo 1.5D, Citroen Xsara picasso 2.0 HDi i Citroen C3 1.4 HDi.
Wulkanizacja auta osobowe i ciężarowe http://serwis-mosina.pl/

Samochód:
Citroen Xsara 1.8i 1999r
Imię:
Karolina
PostNapisane: 6 lis 2018, o 13:26
Niestety nie skorzystam bo jestem za granica i samochod zepsul sie tutaj-wiec i naprawic musze na miejscu. Niestety ciagle musze czekac na diagnoze. Ale po tym co przeczytalam nasuwa mi sie tylko pytanie, czy jesli zepsute bedzie to, co mowisz, to czy w ogole bedzie sie oplacac naprawiac samochod. Jesli skrzynie trzeba sciagac to koszt chyba bedzie duzy?

Samochód:
Citroen Xsara 1.8i 1999r
Imię:
Karolina
PostNapisane: 6 lis 2018, o 20:45
Okazalo sie, ze padlo sprzeglo, a przy okazji zablokowalo wieniec na kole zamachowym...

Powrót do Citroën Xsara