Economy mode, samochód nie odpala.

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.

Samochód:
Citroen Xsara Picasso 1.8 16V LPG 2003r
Imię:
Sławomir
PostNapisane: 22 kwi 2017, o 10:59
Witam.
Potrzebuję na gwałt pomocy, muszę do wtorku naprawić samochód. Po prostu potrzebuję kilka wskazówek/ pomysłów, wszystkie po kolei sprawdzę, jeśli sam nie dam rady naprawić, odstawię do warsztatu. Picasso 1.8 16V lpg 2003r.
Samochodem dojechałem pod blok, zamknąłem i zostawiłem na ok. 4 dni. Potem chciałem ruszyć, ale nie kręcił rozrusznik. Radio grało, światła, ogólnie cała elektryka działała do puki nie pojawił się komunikat "economy mode" i kontrolka akumulatora. Pomyślałem że może akumulator za słaby. Wyjąłem, naładowałem, sprawdziłem napięcie, wszystko było ok.(akumulator ma dopiero 6 miesięcy). Włożyłem go i... nic, zero, nawet wyświetlacz pozostaje ciemny. Centralny zamek działa, tylną klapę mogę otworzyć (). Przy próbie włączenia radia znów wyskakuje komunikat "economy mode". Trochę to dziwne, wygląda mi to na uszkodzenie kostki stacyjki, a skasować tego trybu ekonomi nie mogę, bo po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje. Proszę o pomoc, czy idę w dobrym kierunku, a może to masa? Co mam po kolei zrobić, co sprawdzić?.

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
Citroen Xara Picaso
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 24 kwi 2017, o 20:45
sprawdz mase na przykręconą do skrzyni biegów, jak otworzysz maskę to zanurkuj, znajduje się na łączeniu skrzyni z silnikiem, u mnie pomogło z pół roku jeżdże i git.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 24 kwi 2017, o 20:47
Myślę że sobie możesz nie poradzić.... Więc chyba prościej oddać do warsztatu.
Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
C5 disel 2,0 Km163 automat
Imię:
Wojciech
PostNapisane: 10 lut 2019, o 21:11
Miałem to samo w citoenie c5 jak naładowałem akumulator wszystko ruszyło
Obrazek

Powrót do Citroën Xsara