Ciśnienie na zaworach i mieszanie sie płynu z olejem

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 3 gru 2010, o 21:15
Czajnik166 napisał:
Witam serdecznie wszystkich użytkowników!
Mam dość nieciekawy problem. Kupilem Xsare Picasso 2.0 HDI rok 2002 z niemiec, przyjechała na lawecie, po rejestracji dymiała, strasznie dużo paliła i wogóle sie nie zbierała. Olej narazie sie nie mieszał z płynem chłodniczym!.
Po oddaniu do mechanika niby okazało sie że 2 zawory nie mają ciśnienia, dokupiłem nową głowice, po założeniu okazało sie według mechanika ze jest pęknięta. Oddałem do spawaczy, dali papiery oznajmiające że głowica jest całkowicie ok , mechanior poraz trzeci założył głowice, z wymienionymi tulejami,uszczelkami i płynami oczywiście. NO I TERAZ ZACZYNA SIE GMATWANIE. Zupełnie nie mam pojęcia coto może być więc bardzo prosze o pomoc. W turbinie płyn chłodniczy miesza sie z olejem silnikowy- głowica jak pisałem jest splanowana i całkowicie dobra, możecie mi pomóc? może ktoś miał taki przypadek, samochód dalej kopci i nie mozna jechac bo płyny sie mieszaja w turbinie. Z góry dziękuje za pomoc.pozdrawia serdecznie z Wrocławia

Witaj. na załączonych PDF-ach znajdziesz rysunek wymiennika ciepła pomiędzy olejem a wodą. (XSARA PICASSO MISKA OLEJOWA FILTR CZUJNIK.) element nr 7. Na drugim PDF-ie jest sama turbina, i jak wynika z tego schematu to nie ma tam chłodzenia wodnego, więc tam na pewno nie miesza się woda z olejem. Jeżeli już to może jest jakiś przeciek na wymienniku ciepła olej-woda pod filtrem oleju.
Załączniki
XSARA PICASSO - TURBOSPRĘŻARKA ZŁĄCZE OLEJU.pdf
(152.1 KiB) Pobrane 169 razy
XSARA PICASSO MISKA OLEJOWA FILTR CZUJNIK.pdf
(174.61 KiB) Pobrane 200 razy
Obrazek

Powrót do Citroën Xsara