Uchwyty w drzwiach - renowacja

Rozmowa nt. tuningu zewnętrznego i wewnętrznego w naszych Cytrynach.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
C4 Grand Picasso 1.6 HDi
Imię:
Paweł
PostNapisane: 5 maja 2014, o 18:35
Zastanawiałem się w jakim dziele umieścić - pielęgnacja czy tuning. Może moderator przeniesie. W każdym razie chodzi o to, że uchwyty w drzwiach a także kilka innych elementów wnętrza (uchwyty, obudowa radia) pokryte są jakimś rodzajem gumy czy fachowo - uelastyczniacza. I jak to bywa gdy kupuje się używane auto, to niektóre miejsca są powycierane. Guma ładnie da się zeskrobać nawet paznokciem. I teraz pytanie: jak to poddać renowacji i co zamiast powłoki gumowej? Lakier czy jakaś termo folia? Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 5 maja 2014, o 22:49
Wszystko jest wytrzymałe w miarę eksploatacji. Folia czy lakier? Folia ma mniejsza wytrzymałość niż lakier i tu tez pytanie jaki lakier... Czynników jest bardzo wiele... Folie można zadrzec, a lakier przerysowac.... Lakier jest trwalszy bo po uszkodzeniu od danego miejsca nie odchodzi przez brud co występuje przy foli... Tani lakier może być tańszy od foli ale mniej wytrzymały, drogi lakier wytrzyma więcej ale czy jest sens?

Trzeba się zastanowić czego się chce... I jakim kosztem... Czasem lepiej zmienić folie dwa razy samemu niż oddawać do lakierowania, bo samemu ciężko wykonać dobrze lakierowania.,,

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
C4 Grand Picasso 1.6 HDi
Imię:
Paweł
PostNapisane: 6 maja 2014, o 07:25
Generalnie po namyśle zedrę gumę i zrobię mat z tego co pod powłoką. W sumie jak poskubałem gumę, to pod spodem nie wygląda źle tylko, że nie jest matowe. Dni teraz długie, więc kawałek po kawałku poobdzieram. Tylko muszę jeszcze obcykać jak te uchwyty zdemontować.
Zaawansowany kierowca
Zaawansowany kierowca

Samochód:
Citroen C4 Picasso 2,0HDi Exclusiv
Citroen C2 1,4 HDi
Imię:
Wojciech
PostNapisane: 13 maja 2014, o 23:04
Mnie też dopadł ten problem. Zdarłem gumę i pomalowałem czarnym matem w aerozolu, do zderzaków. Jeżdże tak już trzeci rok i żadnych skutków typu zarysowania lub łuszczenie się nie widać :)

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
C4 Grand Picasso 1.6 HDi
Imię:
Paweł
PostNapisane: 14 maja 2014, o 11:27
Także użyłem czarnego matowego. Efekt zadowalający. Jednak korzystałem ze zwykłego sprayu. Guma fajnie schodzi po potraktowaniu acetonem. Ale trzeba uważać żeby nie zniszczyć plastiku.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3
Imię:
Damian
PostNapisane: 24 maja 2018, o 09:29
Witam,

Mam zamiar trochę poprawić blacharkę w swoim samochodzie polecił by ktoś jakiś sprawdzony zakład blacharki na terenie Podkarpacia ??

Pozdrawiam

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Wojciech
PostNapisane: 30 paź 2018, o 19:43
A co dokładnie chcesz zrobić?

Powrót do Tuning