CB radio ALAN 48 PLUS

Urządzenia ułatwiające podróż zmotoryzowanym.

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Imię:
Magdalena
PostNapisane: 20 lip 2010, o 19:08
Witam! posiadam takie CB już trochę czasu i wrażenia z jego czystości są niesamowite ponieważ wcześniej miałam jakąś Cobre to straszne szumy były. Antenę nie pamiętam jaką mam ale jeśli ktoś poszukuje jakiegoś CB to zdecydowanie polecam właśnie ten model ALAN 48 PLUS.
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 20 lip 2010, o 19:16
A dostrajałaś ten model jakoś?
Bo wiem, że można dostroić CB, aby mniej szumiało. Ze swoim muszę jechać, ale nie mogę się zebrać z tym... .
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Imię:
Magdalena
PostNapisane: 20 lip 2010, o 19:20
Nie, robił mi to koleś co zakładał CB, bo trzeba mieć jakieś specjalne urządzenie do tego żeby zestroić. Wziął ode mnie za to założenie i zestrojenie 40zł.
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 21 lip 2010, o 14:43
Założyć to ja sam sobie zakładałem. Nic trudnego. Strojenie wiem, że kosztuje w okolicach Huty Katowice ok 20 zł.
Ostatnio i tak zdemontowałem CB i nie jeżdżę na nim, więc nie pali mi się do tego strojenia. Przeżyłem X lat bez strojenia, więc nie jest całkiem złe moje radyjko.
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Imię:
Magdalena
PostNapisane: 21 lip 2010, o 17:43
A jakiej firmy CB masz??

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 28 mar 2011, o 19:21
BlueMan napisał(a):A dostrajałaś ten model jakoś?
Bo wiem, że można dostroić CB, aby mniej szumiało. Ze swoim muszę jechać, ale nie mogę się zebrać z tym... .

Stroimy antenę do miejsca montażu. Pod zestrojoną antenę możemy podłączyć każde radio i nie musimy ponownie stroić anteny. Oczywiście nie zmieniamy miejsca położenia anteny. Jeżeli zmienimy jej miejsce to powinniśmy ponownie ją zestroić. Warto wspomnieć, że takie anteny jak SIRIO ML145 mają dość niski SWR bez szczególnego strojenia. Jeżeli SWR jest powyżej 3 to lepiej nie nadawać, możemy spalić końcówkę mocy w radiu.

Czym zmierzyć jak zestrojona jest antena? Potrzebujemy tzw. miarkę SWR (reflektometr). Można ją kupić już za 30zł.
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 22:01
Antenę można stroić? Przecież tam jest tylko drut i kabel :P
Obrazek
LPG na Androidzie

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 09:15
nawet trzeba stroic :P ten "drut" to tzw promiennik. Mozna go wsuwac i wysuwac. Niektorzy takze docinaja antene ale ja bym tego nie radzil. Wpisz sobie na youtube "strojenie anteny cb" to zobaczysz.
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 22:36
żadnych ciekawych filmów z tym nie ma - http://www.youtube.com/results?search_q ... ny+cb&aq=f
Obrazek
LPG na Androidzie

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 5 kwi 2011, o 21:52
http://www.youtube.com/watch?v=gigqUhU4vKg prosze BlueMan, to filmik mojego znajomego. Myślę że dobrze wytłumaczył;)
Następna strona

Powrót do CB radio i nawigacja