Szron od wewnątrz auta

Ogólny dział poświęcony wszystkiemu co związane z autami, motoryzacja i infrastrukturą drogową.
Moderator
Moderator
Samochód:
C4 2.0 HDI
C3 1.4 HDI
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 19 paź 2011, o 17:24
Czy jest jakiś sposób na uniknięcie osadzania się szronu na wewnętrznej stronie przedniej szyby?

Powodem osadzania się takiego szronu jest duża ilość wilgoci we wnętrzu samochodu pozostawianego na noc. To problem wielu aut pozbawionych klimatyzacji. Sposoby na zmniejszenie tendencji do takiego oszronienia szyb są dwa. Po pierwsze należy regularnie usuwać topniejący śnieg z dywaników, który wnosimy na butach. To obniży ilość wilgoci w samochodzie. Po drugie, jeżeli dojeżdżamy do miejsca, w którym samochód zostanie na noc, zmniejszmy ogrzewanie, a nawet otwórzmy szyby, aby schłodzić wnętrze. W zimnym powietrzu jest znacznie mniej wilgoci, która osadza się na szybie.
Obrazek
Administrator
Administrator
Samochód:
C3 1.4l LPG 2003r.
Imię:
Szymon
PostNapisane: 20 paź 2011, o 08:42
Niektórzy strony z gazety wkładają pod dywaniki. Gazeta odciąga wilgoć.

Kiedyś kupiłem jakiś specyfik przeciw parowaniu okien (czyli także powinien działać na szron), ale nie wiem, czy źle go zastosowałem/wytarłem z szyby, ale były takie jakieś brudne, szare ze smugami ;/
Korzystajcie z załączników na forum, aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach!
Obrazek
LPG na Androidzie

Samochód:
Citroën C3 Picasso
Imię:
Katarzyna
PostNapisane: 4 sie 2013, o 19:02
za oszranianie się wewnętrznej szyby odpowiedzialna jest wilgoć.
pierwszym sposobem jest regularne usuwanie wnoszonego na butach śniegu z dywaniku, tak by nie stopniał.
drugi, sprawdzony przeze mnie, to schładzanie wnętrza samochodu przed dłuższym parkowaniem, otwieram okno, temperatura wewnątrz spada tym samym redukuje wilgoć, która nie osadzi się na szybie. przetestuj w zimie :)
Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
Samochód:
Xsara 2000 1.9 DW8
Imię:
Wojciech
PostNapisane: 4 sie 2013, o 20:04
kaska03 temat jest z 2011 roku, tomekstanek napisał to samo co ty więc nie wiem co twój post wnosi do tematu

Samochód:
seat cordoba
Imię:
Ada
PostNapisane: 7 sie 2013, o 21:15
Oj może koleżanka po prostu nie doczytała :P

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Ewelina
PostNapisane: 8 sie 2013, o 15:12
Z tymi gazetami to prawda. Potwierdzam. Mam gazety w samochodzie i dobrze chłoną wilgoć, więc potwierdzam tą metodę.
To samo stosuję z butami. Też wypycham gazetami, żeby pochłonęły wilgoć :)

Początkujący kierowca
Początkujący kierowca
Samochód:
Citroen C2 1.4 HDI 68KM 2005 r
Imię:
Dariusz
PostNapisane: 8 sie 2013, o 18:57
Dziwne, że moja C2 stała w śniegu, mrozie pod chmurką i wewnątrz szronu mimo wszystko nie było. Co do patentu na wilgoć, to w Yarisie ojca mam taki 'worek' za kilkanaście złotych, niby miał wciągać wilgoć. Tapicerka zimą na podłodze była mokra, lusterka parowały i ten worek ostro spuchł, widocznie zadziałał bo parowanie ustało. Ale widać, że jak Polak pomyśli to i tanio sobie poradzi :)

Samochód:
c2
Imię:
Adrianna
PostNapisane: 10 sie 2013, o 21:34
Są też specjalne kostki, które wypełnione są środkiem pochłaniającym wilgoć. U mnie się sprawdziły.

Samochód:
Opel astra II
Imię:
Jan
PostNapisane: 18 sie 2013, o 19:27
Słyszalam właśnie u znajomego że te kostki są fajne i nawet niedrogie. Chyba na allegro kupuje :P

Samochód:
Hyundai Atos Prime
Imię:
Konrad
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 19:22
Ja mam taki patent (rewelacja, moim skromnym zdaniem) : kupuje taki krystaliczny pochłaniacz wilgoci, jaki jest w torebeczkach w nowych butach czasami - wsypuję go do płóciennego woreczka i zostawiam w samochodzie. Worek jest plaski, wielkości mniej więcej A4 - i znakomicie wchłania wilgoc, tzn. te kryształki. Kupuję to w sklepach akwarystycznych. Jeśli akurat nie ma - kupuję tam (albo w sklepach ogrodniczych) agroperlit, też znakomicie apsobrcyjny, jeśli chodzi o wilgoć.
Następna strona

Powrót do Szeroka droga