DS3 Racing

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën z serii DS.

Samochód:
206 RC
Imię:
Michał
PostNapisane: 16 sty 2015, o 16:50
Witam.

Czy DS3 Racing jest nadal w produkcji ? Słyszałem, że miał być limitowany do 1000 egzemplarzy, ale tak naprawdę wyszło ich więcej. Pytam, bo chociaż jest to dość unikatowy model to udało mi się spotkać już 4 egzemplarze tego auta w mojej niewielkiej miejscowości. Dwa czarno-pomarańczowe, jeden biały z szarymi elementami, a wczoraj niespodziewanie w czarnym macie z czerwonym dachem i innymi detalami na tablicach WT, chyba Loeb Edition, którego wyprodukowano zaledwie 200 sztuk (!). Chyba Polakom przypadł do gustu ten model, bo 206 RC poza moim na żywo nie udało mi się spotkać żadnego innego, a nie był limitowaną serią i nie wiadomo do końca ile takich powstało, ale prawdopodobnie więcej od DS3R. Chyba krzykliwy wygląd przypadł kierowcom do gustu ? :P
Samochód:
Citroen DS3 1,6 THP
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 16 sty 2015, o 19:53
Z tego co wiem to Racingów powstało 2000 sztuk w pierwszej edycji... Ale i tak ja bym się mocno zastanowił nie tylko nad kupnem używki (większość po różnych przygodach i wypadkach) ale nawet nowego - po pierwsze inne zawieszenie (nietypowe) a to oznacza dostępność części głównie w ASO i za grubą kasę oraz nie zawsze od ręki... poza tym cena od wypasionego Sport Chick-a różnica ponad 40 tys pln z tego co wiem a za połowę tej kwoty można w dobrych serwisach tunerskich uzyskać dużo więcej jeżeli chodzi o osiągi... jedynie ten nietuzinkowy wygląd... ale kto bogatemu zabroni :)

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Citro C3 II 1.2 VTi PureTech 82KM
Imię:
Witold
PostNapisane: 30 sty 2015, o 23:20
A co w racingu zmienili w zawieszeniu?
Samochód:
Citroen DS3 1,6 THP
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 1 lut 2015, o 01:53
kolego czy tak trudno wpisać w google? DS3 Racing? bez problemu znajdziesz dane techniczne...

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Citro C3 II 1.2 VTi PureTech 82KM
Imię:
Witold
PostNapisane: 1 lut 2015, o 09:39
Pytanie zadałem tendencyjnie, bo oprócz twardszych i niższych sprężyn, sportowych amorów i 18' felg z niższym ET nie zmienili nic.
Samochód:
Citroen DS3 1,6 THP
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 1 lut 2015, o 19:29
A z tego co ja się dowiedziałem to jest różnica w zawieszeniu - rozstaw z przodu zwiększono o 3 cm. i oczywiście są większe, 4 tłoczkowe zaciski hamulca - stąd konieczność 18 calowej felgi zapewne... dodatkowo oczywiście jest niższy i twardszy (niby trochę a`la rajdowy) ;)
Dlatego ja jedna zdecydowałem się na zwykłego THP 156HP żeby nie było problemów z częściami lub żeby nie przepłacać za niewielką różnicę...
poza tym racingi były co najmniej o 20 tys zł droższe od zwykłego... za 5-10 tys wydane na mody [spotowy cat , downpipe, może cały wydech (choć niekoniecznie) i program] też mi dadzą ok 200 HP ale na 100% więcej Nm niż Racing więc będę miał lepsze osiągi i frajdę :) Pozdro

Samochód:
Ds3 1.6thp
Imię:
Paweł
PostNapisane: 7 gru 2017, o 00:59
Tylko hamować nie będzie czym..

Powrót do Citroën DS