wnętrze i nowy c4 grand - kilka pytań

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
c4 grand picasso 1.6 hdi+mcp
Imię:
Jakub
PostNapisane: 1 paź 2013, o 10:11
Siema

jestem nowy... mam kilka pytań.

1. jak demontuje się osłony głośników na podszybiu w c4 grand picasso 2013? Chciałbym włożyć tam jakieś gwizdki, chyba takie fabryczne:

http://astronik.pl/inne/944-glosnik-wys ... nalny.html

Za 50 pln będzie grało trochę lepiej, a jakoś nie mam zapędów, żeby wymieniać wszystko...

2. czy ten samochód ma wagi w tylnych fotelach sprawdzających czy ktoś tam siedzi, żeby wyświetlić kontrolki od zapinania pasów, czy zawsze wyświetla "zapnij pasy" dla tylnych foteli, niezależnie od tego czy ktoś tam siedzi czy nie?

U mnie wyświetlają się kontrolki zawsze.

3. przy włączaniu silnika mam komunikat "anti theft system faulty". Mam alarm nie-citroenowy, zamontowany w salonie przy zakupie. Czy jechać od razu do serwisu, czy poczekać aż coś grubszego się zepsuje?

Samochód:
C4 GP
Imię:
Rafał
PostNapisane: 8 paź 2013, o 19:05
Witam kolego, na początek powiem że też sobie 3 tyg. temu sprawiłem C4 GP tylko że benzyna 1,6 VTi i pewnie tak jak Ty w wersji SELCTION? Też myślałem o gwizdkach ale przed upływem gwarancji raczej sie za to nie zabiorę. Z drugiej strony nie wiadomo czy jest podciągnięta instalacja od radia? Co do tylnych foteli to muszę to sprawdzić ale wydaję mie się że sie nie zapalają jak nikt tam nie siedzi (mówię o 2 rzedzie siedzeń). Co do alarmu to nie montowałem u siebie ale jak sie takie cosik wyswietla to podjedz nie poprawią może coś źle podłączyli. A tak ogólnie to opinie są różne o tych autach, osobiście nigdy nie miałem cytryny i mam nadzieję że ta decyzja mi się czkawką nie odbije haha.

Początkujący kierowca
Początkujący kierowca

Samochód:
C4 Grand Picasso 2.0 hdi exlusive - DS3 1.6 eHDI
Imię:
Paweł
PostNapisane: 19 paź 2013, o 23:19
qubix napisał(a):Siema

jestem nowy... mam kilka pytań.

2. czy ten samochód ma wagi w tylnych fotelach sprawdzających czy ktoś tam siedzi, żeby wyświetlić kontrolki od zapinania pasów, czy zawsze wyświetla "zapnij pasy" dla tylnych foteli, niezależnie od tego czy ktoś tam siedzi czy nie?

U mnie wyświetlają się kontrolki zawsze.

3. przy włączaniu silnika mam komunikat "anti theft system faulty". Mam alarm nie-citroenowy, zamontowany w salonie przy zakupie. Czy jechać od razu do serwisu, czy poczekać aż coś grubszego się zepsuje?

ad2 . W tylnych siedzeniach nie ma maty więc wyświetlać się będzie ale po kilku sekundach powinny zgasnąć. Dopiero jak odepniesz pas podczas jazdy to zasygnalizuje dźwiękiem i kontrolką że pas odpięty. Więc do puki go nie zapniesz to komputer go nie widzi ze jest nie zapięty.

ad3. Jedź do ASO.

Powrót do Citroën C4