Działanie turbiny

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
Citroen Berlingo
Imię:
Piotr
PostNapisane: 19 sty 2016, o 09:45
Witam wszystkich serdecznie. Przeszukuje informacje w internecie dotyczące działania turbiny w Citroenie c4. Do regeneracji np. wiele osób na forum poleca Bosch Service http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl mają autoryzację też Melett, ale to praktyka, a ja bym trochę poczytał o teorii działania. Szukam ponieważ w ostatnim czasie samochód stracił moc i zaczął dymić na czarno. Chciałbym poczytać jak działanie turbiny wpływa na te objawy, a może ktoś wystarczająco szczegółowo opisze ten proces dlaczego turbina dymi lub silnik traci moc.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 9 kwi 2016, o 13:50 przez Regy, łącznie edytowano 1 raz
Moderator
Moderator
Samochód:
C-2 1.4pb 2004r.
C-3 1.1pb 2003r.
C-5 2.0 16v 2009r.
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 19 sty 2016, o 10:24
po pierwsze jaki ty masz motor w aucie ????? .masz FAP ?, przyczyn może być wiele, poprzez uszkodzone uszczelnienie turbiny, do spadnięcia przewodów podciśnienia ( BRAK MOCY ) . na początek sprawdź czy auto nie zużywa jakoś ''dużo'' oleju, potem posprawdzaj połaczenia ,wężyki . nie chcę Cie tutaj straszyć ale mój szwagier pokpił sprawę jaką było- pęknięcie przewodu doprowadzającego olej do turbawki , auto zaczęło brać olej a skończyło się na ''rozjechaniu się silnika''( wpisz w you tube ) zobaczysz co to takiego. może być też uszkodzony zawór egr, lejące wtryskiwacze . przyczyn dymienia i spadku mocy jest wiele. filtr paliwa kiedy był wymieniany ??
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy Twoja stopa dotyka podłogi, gdy rano wstajesz, diabeł w piekle mówi: Ooo kurwa wstał..... ."

Samochód:
c4 Picasso 1.6 hdi 2008 manual
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 24 sty 2016, o 22:30
na turbinie jest taka sztanga po odpaleniu powinna byc zassana (wastgate) jak jest zassana to dziala geometria ( youtube geometria zmienna turbo) ..jezeli jest uszkodzona geometria samochod nie ma mocy ( pomimo ze sztanga ja zaciaga)

sprawdzisz to tak ...

odplasz samochod i jazda zatrzymujesz sie i gasisz sciagasz ten wezyk od wastgate przy turbo sztnga nie zaciaga i znowu odpalasz i start jazda ( zamochod teraz powinno strasznie mulic jak zwykly diesel)....

porownasz efekt jazdy z turbo i bez i masz odpowiedz czy turbo dziala czy nie ( chyba ze rozlecila sie geometria ale to zadkie przypadki)

a czarny dym moze oznaczac zbyt uboga mieszanke ( malo powietrza )

......

a jeszcze jedno mozesz zaslepic egr i wykluczysz jego zle dzialanie bledow na desco nie bedzie zadnych tylko jak podlaczysz lexie to bedzie blad zawyzona dawka powietrz ..... blaszka za pare zlotych i godzina pracy
Moderator
Moderator
Samochód:
C-2 1.4pb 2004r.
C-3 1.1pb 2003r.
C-5 2.0 16v 2009r.
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 28 sty 2016, o 21:53
ta sztanga to Panowie kapsuła sterowania , kupuję się to w zestawie z podkładkami którymi dokonuje się kalibracji kaspuły sterowania.
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy Twoja stopa dotyka podłogi, gdy rano wstajesz, diabeł w piekle mówi: Ooo kurwa wstał..... ."
Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Dawid
PostNapisane: 10 maja 2018, o 08:31
Być może konieczna jest przykładowo regeneracja turbiny? U mnie był podobny problem i skończyło się właśnie na tym. Na szczęście oddałem auto do specjalistów z TurboSpec i element został zregenerowany bardzo szybko i co najważniejsze skutecznie. Wcześniej był problem z mocą i obrotami, ale teraz nic takiego nie występuje. Auto przyspiesza jak należy ;)

Powrót do Citroën C4