C2 VTR - awaria sensodrive

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Samochód:
Citroen C2 1.6 VTR
Imię:
Magdalena
PostNapisane: 13 lip 2016, o 19:06
Witajcie, mam nadzieję że zostanie mi wybaczone założenie nowego tematu - przejrzałam parę, które w jakiś sposób odnosi się do mojego problemu, ale to nie to.

Proszę Was o wskazówki... :idea:

Citroena C2 mam od niedawna (niecały miesiąc), przejechał zaledwie kilkaset km. Ma około 160.000 przebiegu. Dużo radości sprawiała mi jazda tym samochodem i chciałabym wiedzieć co i GDZIE mogę sprawdzić i naprawić, żeby rozwiązać problem, nie dając się naciągnąć na wymianę połowy auta i brak efektów...

Samochód jedzie w miarę normalnie, do momentu gdy wrzucę wsteczny. Cofa, ale po wycofaniu i zmianie biegu na jedynkę nie reaguje na pedał gazu. Nie pojedzie i koniec. Pojawia się urywany dźwięk, migająca śnieżynka i napis auto. Po przekręceniu kluczyka bez wyjmowania go ze stacyjki nie ma zamiaru odpalić. Po wyjęciu raczej odpala i potem do przodu pojedzie do momentu, gdy nie zachce mi się znów wrzucać wstecznego. Ale też niekoniecznie, bo na 3 próby przestawienia auta dwie skończyły się pikaniem i miganiem napisów, w jednym wypadku nagle ustało i skrzynia zaregowała na gaz. Ciężko jeździć bez wstecznego, zwłaszcza z dość dużym promieniem skrętu jak na tak mały samochód ;) Odpięłam klemę, zainicjalizowałam według instrukcji i doprowadziłam do rozruchu - napisy zniknęły, działała ok do momentu aż wrzuciłam wsteczny. Cała zabawa od nowa.

Dodatkowo, ale nie wiem czy to normalne czy nie (przepraszam Was, babą typową jestem...) przy otwartym oknie bardzo wyraźnie słyszę suchy trzask, stukanie przy zmianie biegów.

Umówiłam się z mechanikiem na razie tylko na sprawdzenie poziomu i jakości oleju w skrzyni. Obawiam się jednak, że chodzi pewnie o jakieś elementy typu wysprzęglik, sprzęgło, czy inne "drobiazgi" z których wymianą nie poradzi sobie Zdzisiek czy inny Wiesiek (z całą sympatią do owych imion) bez odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.

Jestem ze Śląska. Czy zostaje mi inna opcja niż ASO? Czy warto w ASO? Jakiś dobry specjalista od półautomatów? Co można podejrzewać, gdy auto tak się zachowuje? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 14 lip 2016, o 11:02
Moja droga,
Temat bardzo szybki... Ktoś kiedyś pisał o czujniku pedału hamulca, że on lubi takie cuda robić ale to nie tylko po wstecznym tylko ogólnie.
U mnie po dłuższej trasie było podobnie, auto próbowało ruszyć z 1ki jednak pojawiała się gwiazdka i brak reakcji na gaz. po 3 próbach bez gaszenia auta, tryb awaryjny wybierał 2gi bieg i ruszał z 2ki.
Ale do rzeczy.
Nie sprawdzaj żadnych olei itp itd. nie potrzebny zabieg. Kończy Ci się sprzęgło jednak żeby jeszcze z rok pojeździć należy zrobić przyuczenie skrzyni biegów i zapomnisz o temacie na jakiś rok w zależności ile sprzęgła zostało.
Musisz znaleźć kogoś kto posiada albo dobry komputer diagnostyczny i może wykonać przyuczenie skrzyni albo kogoś kto ma oprogramowanie Citroena o nazwie LEXIA.
Ja całą czynność wykonałem sam, wg instrukcji z LEXIA. Wykonujesz
-przyuczenie wysprzęglika
-przyuczenie wybieraka
ja zrobiłem chyba jeszcze tryb połączony. Problem znikł na jakiś rok, później skończyło się sprzęgło.

Także podsumowując tylko komputerowo przyuczyć skrzyniei wysprzęglik do obecnego stanu sprzęgła i jeździć aż się nie skończy.

Istnieje prawdopodobieństwo że wybierak szwankuje ale jak ja stałem przed tym problem to koszt regeneracji wybieraka mnie mało o zawał nie przyprawił, dlatego obeszło się bez dzięki dobremu mechanikowi. który podszedł do tematu na spokojnie i w kooperacji znaleźliśmy rozwiązanie. Ogólnie jakby Ci ktoś chciał zdemontować skrzynię i nie podłączył by komputera i nie przestawił jej w tryb demontażu to uszkodzi wybierak. Dlatego lepiej korzystać z usług mechaników którzy o tym wiedzą

Samochód:
Focus ST225
C2 1.4 Sensodrive
Imię:
Michał
PostNapisane: 7 paź 2017, o 19:30
paja22 napisał(a):Moja droga,
Temat bardzo szybki... Ktoś kiedyś pisał o czujniku pedału hamulca, że on lubi takie cuda robić ale to nie tylko po wstecznym tylko ogólnie.
U mnie po dłuższej trasie było podobnie, auto próbowało ruszyć z 1ki jednak pojawiała się gwiazdka i brak reakcji na gaz. po 3 próbach bez gaszenia auta, tryb awaryjny wybierał 2gi bieg i ruszał z 2ki.
Ale do rzeczy.
Nie sprawdzaj żadnych olei itp itd. nie potrzebny zabieg. Kończy Ci się sprzęgło jednak żeby jeszcze z rok pojeździć należy zrobić przyuczenie skrzyni biegów i zapomnisz o temacie na jakiś rok w zależności ile sprzęgła zostało.
Musisz znaleźć kogoś kto posiada albo dobry komputer diagnostyczny i może wykonać przyuczenie skrzyni albo kogoś kto ma oprogramowanie Citroena o nazwie LEXIA.
Ja całą czynność wykonałem sam, wg instrukcji z LEXIA. Wykonujesz
-przyuczenie wysprzęglika
-przyuczenie wybieraka
ja zrobiłem chyba jeszcze tryb połączony. Problem znikł na jakiś rok, później skończyło się sprzęgło.

Także podsumowując tylko komputerowo przyuczyć skrzyniei wysprzęglik do obecnego stanu sprzęgła i jeździć aż się nie skończy.

Istnieje prawdopodobieństwo że wybierak szwankuje ale jak ja stałem przed tym problem to koszt regeneracji wybieraka mnie mało o zawał nie przyprawił, dlatego obeszło się bez dzięki dobremu mechanikowi. który podszedł do tematu na spokojnie i w kooperacji znaleźliśmy rozwiązanie. Ogólnie jakby Ci ktoś chciał zdemontować skrzynię i nie podłączył by komputera i nie przestawił jej w tryb demontażu to uszkodzi wybierak. Dlatego lepiej korzystać z usług mechaników którzy o tym wiedzą

Kolego, Paja22 serdeczna prośba o podanie kontaktu do siebie - temat sensodrive (niestety nie ma namiaru na priva do ciebie)

Samochód:
Citroen C2 VTR
Imię:
Aleksander
PostNapisane: 1 mar 2018, o 16:07
Dzień dobry,
ja również przykro zderzyłem się z rzeczywistością skrzyni sensodrive - zdradzony przez nią na mrozie. Czy mogę Cię Kolego Paja22 prosić o kontakt? Z góry bardzo dziękuję.

Powrót do Citroën C2