Ciemny dashboard!

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.

Samochód:
Xsara II
Imię:
Łukasz
PostNapisane: 29 sty 2018, o 12:42
Chyba nie do końca.
Mam ten problem od jakiegoś czasu.
Wcześniej było dobrze. teraz jest tak, że jeśli się tylko ściemni lub wjadę pod wiadukt cała deska przygasa, ale do tego stopnia, że prawie nic na niej nie widać i bardzo długo muszę skupiać wzrok, żeby dostrzec wskazówki, a z wyświetlacza przebiegu i z tego od radia to już nie idzie nic odczytać.
Nie mam w aucie regulacji jasności podświetlenia i dzieje się tak od jakiegoś czasu.
Przedtem nie miało znaczenia czy było słońce czy ciemność - deska była oświetlona jednakowo jasno i wszystko było czytelne.
Czy jest możliwość, że czujnik zmierzchu się uszkodził lub zabrudził ?
Jest on demontowalny czy z całym lusterkiem ?

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 29 sty 2018, o 18:39
Raczej bym go nie ściągał, bo jak się nie mylę na szybie jest jakaś folia która jest jednocześnie "filtrem" oczywiście mógłbyś spojrzeć w niego czy cała powierzchnia jest jednolita czy np z jednej strony są jakieś zniekształcenia. Jeśli będzie coś widać to raczej goście od szyb będą wiedzieli jak to poprawić.

Druga sprawa, jeśli się nie mylę to z poziomu lexi jest możliwość jakiejś regulacji, ale ręki sobie uciąć nie dam dam bo dawno w lexi nie grzebałem.
Poprzednia strona

Powrót do Citroën Xsara