1.4 HDi Przerywa

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c2
Imię:
Maciej
PostNapisane: 30 sie 2017, o 12:58
Od roku posiadam C2 1.4 hdi z 2008r. Autko ma jeden mankament że czasami silnik tak jak by przerywa na pół sekundy, ale kilku krotnie po sobie. Opiszę cała historię.

Samochód takie przerywanie miał praktycznie od początku. Po pewnym czasie auto mocno zaczęło szarpać i pojawił się błąd o zepsutym wtrysku. ( wtrysk został wymieniony na używany). Ale przerywanie nie minęło. Zauważyłem, że auto zaczyna przerywać w momencie gdy trochę mocniej się go pociśnie.Przez jakiś czas przerywa co chwilę a potem mu przechodzi. Błędu żadnego nie wyświetla, po podłączeniu kompa też wszystko ok. Filtry wszystkie wymienione, paliwo tankowane na różnych firmowych stacjach, wlewałem też preparat LIQUI MOLY do czyszczenia wtrysków.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
C2 1,4 hdi
Imię:
Michał
PostNapisane: 8 lut 2018, o 13:19
Cześć czy udało Ci się rozwiązać ten problem, bo ja właśnie mam ten sam z tym że u mnie pojawiał się błąd czujnika położenia wału. Daj znać jak sobie poradziłeś

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c2
Imię:
Maciej
PostNapisane: 8 lut 2018, o 13:58
Hej,
Problem sam zniknął. Od kilku miesięcy zero szarpnięć. Jedyne co się zmieniło to samochód jeździ na dłuższych dystansach. Wcześniej często używany był do podjechania ok 3km.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
C2 1,4 hdi
Imię:
Michał
PostNapisane: 9 lut 2018, o 13:59
Ja robię właśnie krótkie dystanse , do pracy i z pracy, 90% po mieście, wyczytałem na innym forum że możliwe że to wina zaworu wysokiego ciśnienia , ale teraz zbiłeś mnie z tropu :) dzieki za odp

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c2
Imię:
Maciej
PostNapisane: 9 lut 2018, o 14:29
Możliwe, że to tylko zbieg okoliczności:)

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
C2 1,4 hdi
Imię:
Michał
PostNapisane: 12 mar 2018, o 12:05
W końcu się udało! Auto kupione na początku grudnia, miesiąc jeździłem resztę czasu stał w warsztatach. Wydałem 4k w dwóch warsztatach (o wysokiej renomie i jakości obsługi) i przerywanie wciąż nie było usunięte, jak już geniusze "wymieniacze" chcieli dobrać się do wtrysków, (oczywiście Panowie nie uznają używek) zaprowadziłem do pewnego "czarodzieja" gdzieś na krańcu miasta. Po wcześniejszych doświadczeniach przygotowany byłem na kolejne tyśki do wydania a tu okazało się, że uszkodzona była jakas kostka elektryczna(nie zdziwiłbym się że specjalnie uszkodzona) i wystarczyło zaizolować przewody. Auto śmiga , nie krztusi się , nie szarpie, koszt 200 zł (Bez komentarza)

Powrót do Citroën C2