c3 picasso

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3 picasso
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 3 wrz 2017, o 11:52
witam wszystkich
jestem nowym posiadaczem c3 picasso 1.4 95 km i mam zapytanie do użytkowników tego auta , problem mam taki że auto nie ma mocy ,po wyżej 100 km na godz na pedale gazy jest pustka dodaje sie gazu a auto nie chce jechac szybciej po jakimś czasie sie rozpedza ale to długo trwa nie mozna wyprzedzić innego auta , może ktoś miał taki przypadek bo byłem u trzech mechaników i nikt nie wiedział co jest , albo moze ktoś ma dobrego mechanika od tych aut i może mi go polecić byłbym wdzięczny bo tak jeżdzić się nie da z góry dziękuje

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
Citroen C3 picasso
Imię:
Stanisław
PostNapisane: 3 wrz 2017, o 22:03
To jest duża ,ciężka buda a koni mało , więc nie będzie przyspieszał jak C3 . Musisz wolniej naciskać pedał gazu , to wtedy lepiej przyspiesza .

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3 picasso
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 5 wrz 2017, o 19:39
dzieki za odpowiedz ,ale się z toba nie zgadzam bo mam renault kango 1,2 silnik 75km 14 letnie i jak sie daje gazu to auto idzie ale słyszałem ze te silniki tak mają , ale chetnie bym usłyszał kogoś kto ma taki samochód z takim silnikiem , bo jak czytałem opinie o tym silniku to same plusy , jakoś nie chce mi sie wierzyć że taki silnik byłby taki wołowaty , pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
Citroen C3 picasso
Imię:
Stanisław
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 17:27
A zauważyłeś w podpisie jaki mam samochód?. A na ile ja się orientuję , to w citroenie C3 Picasso jest inny silnik niż w renault Kangoo

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 20:53
Samochód wcale nie taki ciężki. :p

Ale szału z 1.4 to nie będzie. ponad 13 sekund do 100km/h więc....
Aerodynamicznie też "dupy nie urywa".

Warto jedynie DiagBoxem sprawdzić czy z czujnikami VTi nic się nie dzieje.
Twym przyjacielem obroty w zakresie 4000 i więcej patrząc na dane silnika jeśli chcesz "wrażeń" z jazdy.

Dział też zły.... Administrator może by się zajął tym.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3 picasso
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 22:01
dzieki za wpisy sory nie zauważyłem że masz taki sam model dowiedziałem sie od mechanika że to silnik z BMW i trzeba mieć lekką nogę bo to nie jest turbo ale i tak jestem zawiedziony tym silnikiem bo samo auto jest super

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3 picasso
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 22:11
stasio 1500 admin czemu ma sie tym zajac po prostu wymianiamy spostrzezenia co do pracy silnika , a wracajac do twojej odpowiedzi co trzeba sprawdzic ,to na kompie zadna usterka nie wychodzi ale bardzo wielkie dzieki za podpowiedz przekaze ja mechanikowi każda podpowiedz sobie cenie i dzięki za wpisy

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
Citroen C3 picasso
Imię:
Stanisław
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 21:40
No niestety przy wyprzedzaniach trzeba używać skrzyni biegów ,mój jeżeli się spieszę , to nie schodzę poniżej 3,5tyś i wtedy jest rakieta. Czytałem że silnik był robiony pod turbinę , a że my jej nie mamy , to musimy używać wysokich obrotów.
W poprzednim samochodzie Megane 1,4 16V 95 KM tego nie miałem , ciągnął od 2 tyś , dlatego zdecydowałem się na taką samom pojemność. A tu ząg.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
citroen c3 picasso
Imię:
Andrzej
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 18:46
tak ale ja mysle ze mój silnik ma jakiś defekt bo jak mu daję gazy np. przy 110 km/g to mam pustkę w gazie nic sie nie dzieje muszę wolno naciskać gaz i dopiero auto się powoli zabiera a ale to trwa długo już mi mrugają ze blokuję pas ,na piątym biegu tak jak by nie miał mocy ,muszę znaleść kogoś kto ma takie auto z tym silnikiem i się przejechać , ale jak ty mówisz że przy 3,5 tyś jest rakieta to u mnie przy tych obrotach jest maluch

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
Citroen C3 picasso
Imię:
Stanisław
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 21:10
Rakieta , ale nie na piątce. Piątka służy do do równomiernej jazdy z delikatnym przyspieszaniem. Dlatego pisałem , że używam skrzyni biegów do szybszego przyspieszania.
Następna strona

Powrót do Śląskie