C3 2017 - czy można korzystać z navi google maps ?

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Grzegorz
PostNapisane: 2 gru 2017, o 21:57
mam pytanie do forumowiczów - posiadam C3 z 2017 r wersja Shine (bez fabrycznej navi).
Czy możecie mi powiedzieć czy da się korzystać z navi google maps z telefonu (podłączając go poprzez USB) tak, żeby wyświetlało się na wyświetlaczu w samochodzie?
grzela07

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C3 FL I
Imię:
Mikołaj
PostNapisane: 3 gru 2017, o 10:43
Nie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C3 III 110KM S&S EAT6
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 3 mar 2018, o 20:47
Tak, da się. Na telefon należy ściągnąć i zainstalować aplikację Android Auto ze strony: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Trzeba mieć androida 5.0 lub nowszego.

Później tylko podłączasz kablem usb, wchodzisz na tablecie w nawigację i to w sumie tyle.

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Grzegorz
PostNapisane: 4 mar 2018, o 19:16
ldr13 - dzięki za informację. Zrobiłem jak napisałeś - pobrałem aplikację, podłączyłem telefon kablem a na tablecie pojawił mi sie napis:
MIRROR LINK. Nie wykryto żadnej kompatybilnej aplikacji MirrorLink w Twoim urządzeniu.
Androida mam 7.0. Czy trzeba coś dodatkowo zrobić? Z góry dzięki za podpowiedź

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen C3 III 110KM S&S EAT6
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 5 mar 2018, o 09:42
Po naciśnięciu na tablecie w samochodzie ikonki nawigacji powinieneś mieć wybór Apple iCar, Android Auto i MirrorLink. Należy nacisnąć Android Auto.
Oczywiście po instalacji Android Auto w telefonie należy w nią wejść i dokonać paru podstawowych ustawień ale to jakieś banały.
MirrorLink to inna technologia, jeżeli telefon ją wspiera (a wspiera bardzo mało) to nawet nie trzeba aplikacji.
Ale Android Auto działa wystarczająco dobrze.

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Piotr
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 14:12
Iphone 7 można podłączyć i używać aplikacji przez Apple CarPlay. Niestety skazani jesteśmy na aplikacje appla więc szału nie ma, ale działa.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
c3 NOWY shine 1,2 = 82 KM
Imię:
Karol
PostNapisane: 4 maja 2018, o 21:47
Nie zadziała gdy nie było dopłaty do systemu audio umożliwiającego wyświetlanie zewnętrznych informacji na ekranie systemowym - cennikowo kosztowało to ok. 600-800 pln .
Ale ze swojej strony mogę jedynie stwierdzić, że w naszej c3 była taka dopłata, mam opcje apple, mirror link, android auto
celowo zakupiłem telefon z androidem 8.0
I NADAL auto nie wyświetla !!!!

Telefon prawidłowo rozpoznaje auto i je identyfikuje,
a system w c3 zaczyna widzieć próbę podpięcia androida i dalej głupieje !!! brak efektów.
Jedynie po bluetooth szczytuje usługi telefonu, książki, połączeń i próbuje połączyć androida...
Testowałem różne kable usb, nawet próbowałem zamontować bezprzewodowy router wi-fi w aucie i w ten sposób sparować sprzęt.

NIC nie działa.

Co do mirror link -starsze telefony sony xperia mają na pokładzie ale nie zadziałają = wywraca się po sparowaniu i próbie dotyku na ekranie.
Jedynie najnowsze rozwiązania sprzętowe dają oczekiwane efekty = ścisła lista modeli tel. na stronie www.

Wyczytałem na forach, że czasem pomagała rejestracja na fr. forum citroena i od nich lub z uk. pobranie pliku uaktualniającego soft w aucie ADEKWATNEGO do danej wersji auta i jego systemu audio/video. Na naszych stronach nie ma takiej możliwości a serwisy nie mają takowej aktualizacji.

Gdyby ktoś dysponował jakimiś informacjami chętnie skorzystam i przetestuję.

Samochód:
Citroen C3 III
Imię:
Lech
PostNapisane: 7 maja 2018, o 10:01
Ja mam C3 w wersji Feel, standard + ekran.
Telefon Samsung Galaxy J5 2016
Android Auto w wersji 2.9.574923

Wszystko śmiga aż miło, nawigacja google maps, aplikacje muzyczne, komendy głosowe, telefon. Jedynie czasami nie przełącza dźwięku z radia samochodowego na Spotify, wtedy trzeba "wrócić do Citroena" i wejść do AA jeszcze raz.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
c3 NOWY shine 1,2 = 82 KM
Imię:
Karol
PostNapisane: 7 maja 2018, o 21:01
Pytanie jaki android jest w Samsungu J5 ?
Może tu mam problem, że zbyt nowy android to też niedobrze...?

Samochód:
Citroen C3 III
Imię:
Lech
PostNapisane: 8 maja 2018, o 09:32
Android 7.1.1

Powrót do Citroën C3