Problem z sinikiem 2.0 Hdi

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.

Samochód:
Xsara Picasso 2.0 Hdi
Imię:
Maciej
PostNapisane: 25 gru 2017, o 13:54
Witam Wszystkich,

Mam problem ze swoją xsarą 2.0 hdi.
Problem dotyczy silnika, mianowicie falują obroty na biegu jałowym i potrafi podczas jazdy wywalić check i zgasnąć.
Po takiej sytuacji wystarczy odpiąć aku i jest ok. Odpala i jedzie dalej. Byłem w dwóch warsztatach podpinali do kompa i nic żadnych błędów. Wszystkie filtry wymienione, nie kopci nie muli żadnych złych objawów poza tym co napisałem.
Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca
Samochód:
Citroen C3 Picasso
Imię:
Marek
PostNapisane: 2 sty 2018, o 08:20
Według mnie może to być problem z sondą lambda lub czujnikiem położenia wału (silniczkiem krokowym). Jeżeli nie ma żadnych błędów na komputerze po podpięciu to może to także być błąd sporadyczny. Często się okazuje w takich sytuacjach że to tylko wina poluzowanej wtyczki od czujnika - warto to sprawdzić.

Samochód:
Xsara Picasso 2.0 Hdi
Imię:
Maciej
PostNapisane: 2 sty 2018, o 21:18
Wtyczki posprawdzam. Odnośnie sondy lambda to występowały takowe przy tym silniku?

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
Citroen xsara picasso 2.0 HDi
Imię:
Hubert
PostNapisane: 6 wrz 2018, o 21:16
iparts napisał(a):Według mnie może to być problem z sondą lambda lub czujnikiem położenia wału (silniczkiem krokowym). Jeżeli nie ma żadnych błędów na komputerze po podpięciu to może to także być błąd sporadyczny. Często się okazuje w takich sytuacjach że to tylko wina poluzowanej wtyczki od czujnika - warto to sprawdzić.

Po pierwsze proszę nie pisać takich głupot w silnikach HDi nie istnieje coś takiego jak sonda lambda a jak wyraźnie kolega maciejaszek2 że jest to silnik HDi. Po drugie nie ma także silniczka krokowego.
Z mojego doświadczenia duże prawdopodobieństwo że albo strzelił potencjometr gazu albo wariuje przepływka.
Kiedyś Citroen Ax 1.0i+LPG, Citroen BX 1.8 TD, Obecnie Citroen saxo 1.5D, Citroen Xsara picasso 2.0 HDi i Citroen C3 1.4 HDi.
Wulkanizacja auta osobowe i ciężarowe http://serwis-mosina.pl/

Powrót do Citroën Xsara