CITROEN C2 VTR Sensodrive - tempomat się wł/wył

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Samochód:
Subaru Impreza STI
Imię:
Łukasz
PostNapisane: 30 sty 2018, o 17:52
Witam wszystkich
Przyznam, że trochę poczytałem zanim założyłem wątek.
Problem jaki dzisiaj zaznałem, to że w trasie jak przełączam przełącznik od tempomatu ON lub Off nie słychać sygnału, że się załączył i sterowanie przyciskami + lub - nie działa. Jak zostawiłem już nie zauważywszy, że jest na ON nagle usłyszałem ten oczekiwany dźwięk, który powtarzał się nieregularnie co 2, 3 ,4 sek. Ja oczywiście się przyglądałem co się dzieje... nagle zaczął sam przyspieszać, po czym przestawał, później walnął redukcję a na próbę wysterowania już prędkości na nim nie zależnie czy + czy - samochód przyspieszał. Zajrzałem dzisiaj na czujnik stopu, rozebrałem, wyczyściłem styki, złożyłem i dalej nic. Teraz mam na OFF i tak zostawiłem ale chciałbym mieć temat z głowy bo szlak mnie trafi.
Zastanwiam się na tym przełącznikiem jeszcze na kierownicy. Jak go wyjąć, żeby zobaczyć czy nie zaśniedział itp itd. Światłą stopu świecą wszystkie, ale samego czujnika nie zmierzyłem. Tylko rozebrałem i wyczyściłem.

Podpowiedźcie proszę jak się dostać do przełącznika na kierownicy i czy to dobry trop, skoro na ON na trasie po długim czasie usłyszałem sygnał załączenia sie tempomatu samoczynnie i pipkał tak co 2-4s, jakbym się bawił przełącznikiem.

Chyba, że jakieś inne tropy w tym temacie. Jeśli jednak czujnik stopu to gdzie najlepiej kupić. 20-30zł to nie majątek...

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za konkretne wskazówki.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 31 sty 2018, o 20:48
Najprędzej to taśma w kierownicy robi problem

Samochód:
Subaru Impreza STI
Imię:
Łukasz
PostNapisane: 3 lut 2018, o 16:09
Dzięki za info. Duży kłopot się do niej dostać? Nie wiem jak zacząć rozbierać bezpiecznie kierownicę, żeby nie zepsuć, czy żeby chociażby nie spotkać się z poduchą, przynajmniej takie mam obawy bo nigduy nie musiałem rozbierać kiery.
I czy taśma jest do naprawienia, czy do zakupu i czy jest łatwo dostępna?

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 8 lut 2018, o 17:42
Odłącz akumulator i odczekaj 3minuty. i rozbieraj.

Taśma nie wiem, może na przełączniku masz zwarcie. jak rozbierzesz po pierwsze oględziny wzrokowe czy nie jest uszkodzona. Jeśli nic nie widać odłączasz taśmy i sprawdzasz miernikiem czy nie ma zwarć na taśmie a potem w przełącznikach.

To jedyna opcja.

Powrót do Citroën C2