Rozrusznik nie włącza się.

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C2.

Samochód:
C2
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 25 lut 2018, o 18:50
Witam wszystkich.
Mam problem z moim C2 1,4 Sensodrive, który pojawia się losowo, najczęściej jak jest niska temperatura.
Otóż 3 tygodnie temu rano, nie chciał mi się odpalić samochód. Efekt był taki, że po przekręceniu kluczyka zapalały się kontrolki, słychać było chrobotanie w skrzyni lecz nie chciał się uruchomić rozrusznik. Akumulator był naładowany a kontroli nie przygasały. Po kliku próbach rozrusznik zaskoczył i silnik odpalił się. W kolejnych dniach nie było problemu z zapalaniem.
Dzisiaj w południe chciałem odpalić auto przy temperaturze -5 stopni i sytuacja się powtórzyła. Po przekręceniu kluczyka kontrolki normalnie się zapaliły, spod maski słychać było chrobotania i klekot mechanizmów ale rozrusznik nie zaskakuje. Zaobserwowałem, że skrzynia nie przechodzi w N, cały czas wyświetla się Auto lub pozioma kreska. Pomimo wielokrotnych prób nie udało mi się odpalić samochodu. Rozrusznik ani razu nie próbował się zakręcić. Odłączanie akumulatora i ponowne jego załączenie nie spowodowało żadnej zmiany.
Co robić? Pomóżcie!
Krzysztof

Samochód:
C2
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 26 lut 2018, o 08:07
Dzień następny, ranek. Wczorajsze 11,9 V na zaciskach akumulatora (pod obciążeniem) nie było wystarczające aby skrzynia ustawiła się w pozycji N. Po nocnym ładowaniu akumulatora (13,5 V), wszystko wróciło do normy. Skrzynia zachowała się standardowo, po wybrani N odblokował się rozrusznik i autko normalnie odpaliło przy minus 12 stopniach.
Problem został rozwiązany! Wystarczyło naładować akumulator na 100%.
Pozdrawiam z C2.

Instruktor jazdy
Instruktor jazdy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 26 lut 2018, o 17:38
Krzysztofie, sytuacja może wrócić jeśli jest słaby akumulator. A obecnie temperatury minusowe. Dla pewności i świętego spokoju polecam zastanowić się nad wymianą akumulatora.
Maiłem raz sytuację że auto odpaliło, a po 100m zaświecił się kontrolka awarii silnika (lub ładowania nie pamiętam) po zgaszeniu auta nie dało się go już odpalić.

Powrót do Citroën C2