Oświetlenie Ambientowe

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C5.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c5 mk3
Imię:
Adam
PostNapisane: 30 mar 2018, o 21:28
No są gusta i guściki. Jednym się podoba, a innym nie. Chcę sprobować z czystej ciekawości. Co do do mierzenia multimetrem. Tak dla pewności. Wiem już, że z tyłu są 4 piny. Po przyłożeniu multimetru do zasilania wtyczki powinienem zobaczyć na nim 12v bądz przy odwrotnym przyłożeniu go -12v? Chyba że nie trafie w zasilanie to mulimetr nie pokaże nic. Pytam bo o eletryce mam małe pojęcie.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 30 mar 2018, o 21:47
Jeśli trafisz w CAN (o ile tam go wykorzystali bo możliwe że na tym odcinku instalacji odpuścili) to zobaczysz coś w okolicy 5V
A reszta tak jak mówisz.
Z tym że radzę masę łapać gdzieś indziej niż w kablach kostki... Bo nigdy nie wiesz który to jest.

Żeby odnaleźć masę radzę ustawić multimetr na "mierzenie przejścia" jak to mówią niektórzy, profesjonalnie to sprawdzanie diod. (piszczy) Wtedy już można i z kostki ją łapać.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c5 mk3
Imię:
Adam
PostNapisane: 30 mar 2018, o 21:51
Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Licze jeszcze, że ktoś jednak mi podpowie do ktorych kabli mam sie podłączyć, żeby już całkowicie iść na łatwizne ;)

Edit: Co do mierzenia przejscia. Jak to zrobic? Wiadomo, multimetr ustawić w odpowiednią pozycję. Ale co potem z tymi "czujkami" robić? Jedną przyłożyć do elementu karoserii a drugą szukać minusa?

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 31 mar 2018, o 10:41
Tak jak mówisz. (element nielakierowany musi być)

Co to schematów to ciężka sprawa... Bardzo ciężka. Wszystkie znane mi dokumenty operują na całych wiązkach.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c5 mk3
Imię:
Adam
PostNapisane: 31 mar 2018, o 11:28
Nielakierowany element... najwyzej się coś zdrapie z wewnętrznej strony drzwi. Myślę, że dam radę. Jeszcze raz dzięki!

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 31 mar 2018, o 12:56
Nie chcę Cię martwić :D ale na drzwiach może się zdarzyć że nie będzie "masy" nie zawsze przez zawiasy przechodzi. Ale raczej bez problemu znajdziesz śrubę mocującą pas bezpieczeństwa. To najpewniejszy punkt masy zwykle.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c5 mk3
Imię:
Adam
PostNapisane: 31 mar 2018, o 13:07
Jest to jakieś rozwiązanie. Mądrego zawsze warto posłuchac ;). Jeśli masz jeszcze jakieś rady to chętnie wysłucham.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 31 mar 2018, o 15:24
Teraz to ja posłucham. Jeśli Ci się uda to będzie znaczyło że da się. A jeśli się da... Otwiera to kolejne możliwości.
Od jakiegoś czasu chodzi za mną "dorobienie" podświetlania klamek. Aczkolwiek powinno ono się zapalać chyba raczej razem z lampką. O ile w drzwiach przednich jest instalacja do tego. Która jak by nie patrzeć wygląda na to że w mojej C5 jest niepodłączona, to w tylnych już nie ma.

Co do samej opcji, to mam chęć użyć diod led ciepłych i mocno rezystorem ograniczonych żeby za jasno nie dawało (po jednej na klamkę) są tam też odpowiednie rezystory.

Z zabawami w tej kwestii czekam aż będzie cieplej. No i aż będę miał czas... a z tym najgorzej.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citroen c5 mk3
Imię:
Adam
PostNapisane: 1 kwi 2018, o 09:35
Za 3 tygodnie mam 2 tygodnie urlopu. Juz sobie zarezerwowałem jeden dzień na to. Co do podświetlenia klamek. To już poważniejsze zabawy. Tak jak z poprowadzeniem zasilania raczej nie powinno być problemu, tak z rzeźbieniem w klamce pod miejsce na diody może być wyzwaniem. Mały margines błędu. Moim zdaniem diody o białej barwie dadzą chyba lepszy efekt niż ciepłe diody. Jak już uda mi się coś wymłodzić u mnie, to pochwalę się efektami i czekam z niecierpliwościa na diodki w klamkach... Też bardzo interesująca opcja

Samochód:
C5x7 2.0 HDi FAP
Imię:
Dawid
PostNapisane: 7 wrz 2018, o 10:08
dodał bym schemat ale jest w xps a tu nie moge dodac takiego załacznika
Poprzednia strona

Powrót do Citroën C5