Wyswietlanie biegu na wyswietlaczu

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
c2 1,4hdi 2007r
Imię:
Artur
PostNapisane: 1 maja 2018, o 17:19
Witam. Niedawno kupilem c3 2010r 1.4 hdi. Jechalem kiedys inna taka sama i na wyswietlaczu na prawo od predkosciomierza wyswietlaly sie biegi na jakim jedziesz i zalecana zmiana na bieg nizej lub wyzej ( strzalka w gore lub w dol). U mnie sie to nie wyswietla. Wszystko dziala. Tempomat dziala. Na wyswietlaczu wyswoetla sie poziom paliwa i przebieg ale nie wyswietla sie bieg. Czy to zalezy od wersji wyposazenia czy ta finkcja jest u mnie zepsuta lib wylaczona ? Pozdrawiam

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 1 maja 2018, o 21:27
Nie mam pewności... Ale to chyba jechałeś Automatem, lub Sensodrive. Tam wyświetla biegi...
Chyba że nie wiem czegoś o C3 co jest możliwe...
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
c3 NOWY shine 1,2 = 82 KM
Imię:
Karol
PostNapisane: 4 maja 2018, o 10:29
Jest to dostępne ale w najwyższej wersji wyposażenia na licznikach z cyfrowym wyświetlaniem prędkości.
Nie każda wersja to posiada...

Nie wszyscy mają to bo są dwa rodzaje kokpitów. Ten który chciałbyś mieć ma:
prędkość na zegarze okrągłym z lewej
a obrotomierz z prawej
+ na środku pomiędzy zegarami dodatkowo wyświetla prędkość w postaci cyfrowej + po prawej od CYFROWEGO wyświetlacza ma "podpowiadacza" zmiany biegu.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 6 maja 2018, o 20:57
Ooo Czyli kolejne auto które mówi jak mam jeździć :p
Jakoś jeździłem kilkoma z takim czymś... i hmmm Całe szczęście że nadal kierowca decyduje kiedy zmienić bieg w manualu :)
Jedyne co mi się podobało to czerwone podświetlenie obrotomierza w C4 jak doszło do kresu możliwości. Takie coś mogłoby być w każdym Citroenie.

Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
c3 NOWY shine 1,2 = 82 KM
Imię:
Karol
PostNapisane: 6 maja 2018, o 22:45
stasio1500 napisał(a):...Całe szczęście że nadal kierowca decyduje kiedy zmienić bieg w manualu :)
Jedyne co mi się podobało to czerwone podświetlenie obrotomierza w C4 jak doszło do kresu możliwości. Takie coś mogłoby być w każdym Citroenie.

A taka informacja to już w Twoim katalogu zbrodni się mieści i Ciebie pieści...?
Jak da mnie, to tak samo możesz podpowiedź zmiany biegu wsadzić w ten sam "przedziałek" co i kolor z obrotomierza - oczywiście moim skromnym zdaniem; przecież jak prawie z każdą informacją to "kierownik kierownicy" zrobi co chce...

P.s.
W automatycznej skrzyni także doedukowany kierowca decyduje kiedy zmienić bieg - ale o tym w innym rozdziale.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 7 maja 2018, o 06:55
Każdy ma swoje zdanie :)
Co do automatu doskonale wiem jakie ma możliwości... I teraz bym dużo poważniej brał go pod uwagę, z racji na przebiegi jakie pokonuję.
W wielu zastosowaniach jest nawet dużo lepszy od manuala...

Miło że nie stoją producenci w miejscu i są te podpowiadacze... Tym bardziej ze to głównie kwestia oprogramowania i kosztu produkcji specjalnie to nie zwiększa.

Swoją drogą dziwne że tak późno pojawiło się to w Cytrynkach.

Powrót do Citroën C3