Spalanie

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć
Samochód:
Xsara Picasso 1,6 HDi
Imię:
Jarosław
PostNapisane: 27 maja 2018, o 18:20
Startujac z miejsca np na sygnalizacji, komputer wskazuje nawet 12l spalania !! Pod gore na odcinku powiedzmy 300m i 15% nachylenia wzniesienia chwilowe zuzycie paliwa siega nawet 17 litrow na 100km !!!! Wiem, ze to chwilowe wskazania, natomiast wczesniej Picasso NIGDY nie wskazywal mi przy najwiekszych przeszkodach terenowych powyzej 7 litrow !! Na pelnym zbiorniku przejzezdzam 680 - 720 km. Wyliczenie spalania siega nawet 9 litrow. Auto puszcza mnie z torbami. Prosze pomozcie co jest nie tak. Komputer bledow nie pokazuje, kazano wymienic mi jakis czujnik na listwie wtryskow, czujnik korbowodu, rowniez EGR wypiety z obwodu... Wyrzucam kase, a nic nie przynosi rezultatu. Pseudo "mechanik" kaze mi jeszcze DPF usunac !! Ludzie nie tedy droga. Powycinam pol auta, a i tak nie bedzie rezultatu..
Dodam jeszcze, ze powiedzmy przy chwilowym spalaniu np 15l przy wzniesieniu, po podrozowaniu juz po "rowninie" auto dlugo wraca do spalania 3-6 litrow na prostej. Co to moze byc ? Zuzycie pod gore wzrasta jak szalone, zas muli i wogole nie przyspiesza. Jakby nie mial mocy, bo baaaardzo wolno sie rozpedza. Jesli natomiast poprzez tempomat dodaje gazu, nie padalem, to przyspieszenie ma jak rakieta, az wgniata w fotel.. Co moze byc przyczyna ? Pomozcie blagam....
Auto 1,6 HDi 110km 2007

Powrót do Citroën Xsara