Błędy podczas jazdy

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
CITROEN C4 GRAND PICASSO
1.6 VTi 120KM LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 4 lip 2018, o 22:08
Właśnie wróciłem z testowania :) Błędy pokazują się obojętnie na którym paliwie jadę czy to na LPG czy na PB. Co ciekawe zauważyłem, że przy wolnej jeździe tak powiedzmy 20-35km/godz przy gwałtownym ruszaniu kierownicą lewo prawo popiskuje chyba łożysko przód. Piszczy prawie za każdym razem przy skręcie w prawo więc chyba to łożysko lewego przedniego koła. Pytanie czy łożysko może dawać takie efekty w postaci błędów?

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 5 lip 2018, o 07:03
Przynajmniej jednego jesteśmy pewni już.

Łożysko może jak najbardziej...
Trudno zgadywać jak się to słyszy... a co dopiero na odległość.
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
CITROEN C4 GRAND PICASSO
1.6 VTi 120KM LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 9 lip 2018, o 22:07
Jak się okazuje podłączanie auta do jakiś uniwersalnych komputerów w celu odczytania błędów przez warsztaty chcące tylko naciągnąć na kasę mija się z celem. Zgadałem się ze znajomym który pracuje w warsztacie na temat moich problemów z błędami których nie widać po podłączeniu do komputera. Stwierdził że nie ma możliwości aby po podłączeniu pod komputer nie było żadnego błędu. Chyba, że podłączany jest do uniwersalnych skanerów. Jestem właśnie po wizycie u niego w warsztacie. Błędy odczytane i jak najbardziej był zapisany w pamięci auta błąd C1331 - spójność wskazań czujnika prędkości przedniego prawego koła. Na sprzęcie sprawdzone zostały podczas jazdy czujniki ABS przy każdym z kół. Trzy czujniki pokazywały te same prędkości natomiast prawy przedni zupełnie co innego zawyżone prędkości co systemy ABS wykrywał jako błąd. Czujnik został wymieniony (koszt 128zł. BOSCH) dzisiaj i wszystko wróciło do normy. Błędy nie pokazały się ani razu podczas powrotu do Wrocławia. Także nie warto jeździć na diagnostykę do warsztatów które mają jedynie uniwersalne skanery.
Poprzednia strona

Powrót do Citroën C4