Citroen c4 Grand Picasso - poj. 1.6, 156km

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
bmw i8
Imię:
Aleksandra
PostNapisane: 11 cze 2018, o 05:07
Witajcie Drodzy Forumowicze. Jestem właścicielem Citroena xsary Picasso 1.8 z 2002 roku lpg. Robię masę kilometrów (ok.60 tys. rocznie). Cytroen ten sprawuje się bardzo dzielnie i narzekać nie mogę, ale chcę kupić coś nowszego. Mianowicie Citroen C4 Grand Picasso rocznik około 2011, poj. 1.6, ale w wersji 156km. Następnie chcę przerobić to autko na gaz. Proszę o informację czy ktoś z Was ma taką wersję C4, jak ona się sprawuje, gdy jedzie się w kilka osób oraz czy ktoś przerabiał tę wersję na lpg i jak wówczas auto się sprawowało.
Z góry dzięki

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 11 cze 2018, o 07:02
Jak chcesz jeździć na LPG omijaj ten silnik 1.6 THP z daleka.
Jak chcesz dużo jeździć w sumie też go omijaj.
Do LPG bierz coś z silnikami 1.8(EW7A) i 2.0 (EW10A)
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p
Niedzielny kierowca
Niedzielny kierowca

Samochód:
C4 Grand Picasso 2.0 16V Exclusive MCP Ambiente
Imię:
Michał
PostNapisane: 12 cze 2018, o 09:51
Zacznijmy od tego, że silnik który chcesz kupić jest uturbioną jednostką z bezpośrednim wtryskiem, instalacje gazowe nie będą więc tanie. Dużo jeździsz, więc może się to opłacić. Silnik wprawdzie w poprawionej wersji (poprzednik miał 150KM) ale wciąż będzie zużywał olej (to normalne przy tego typu jednostkach) oraz musisz monitorować stan łańcucha rozrządu. Jeśli wszystko będziesz kontrolował i ogólnie dbał, powinieneś być zadowolony. Moim zdaniem ten silnik nie ma plusów, a wiele potencjalnych minusów, więc nie warto się nim interesować (no chyba, że chcesz mieć część BMW w swojej cytrynce, gdyż motor ten stworzono do serii Mini).
Rozsądniejszym jednak wydaje się zakup wolnossaków, które są "pancerniejsze", a sama instalacja, prawie dwukrotnie tańsza.
C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V 2008

Powrót do Citroën C4