Ogrzewanie kabiny.

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
CITROEN C4 GRAND PICASSO
1.6 VTi 120KM LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 15 lis 2018, o 11:11
Witam.
Mam problem z ciepłym nawiewem w kabinie. Najczęściej jeśli ustawię na panelu kierunek nawiewu nogi + szyba przednia to po chwili po stronie pasażera ze wszystkich kratek wieje zimne powietrze. Natomiast po stronie kierowcy wieje ciepłym. Problem można na chwilę rozwiązać poprzez ustawienie na panelu po stronie pasażera temperatury o powiedzmy 2 stopnie wyżej. Np. po stronie kierowcy temperatura ustawiona na 22stopnie a po stronie pasażera 24stopnie. Jak tylko temperatury są ustawione równo to po chwili z kratek pasażera leci zimne powietrze. Za sugestią forum kupiłem zestaw naprawczy nagrzewnicy założyłem i nic to kompletnie nie dało. Zresztą nagrzewnica została prześwietlona i umieszczone w niej klapki odpowiadające za kierunek nadmuchu jak i temperaturę chodzą (nie są połamane). Wszystkie silniczki odpowiadające za zmianę położenia klap wydaje się, że pracują poprawnie podczas zmiany kierunków i temperatury nawiewu. Najciekawsze jest to, że w chwili kiedy nawiew jest puszczony spryskam przednia szybę płynem to wyraźnie słychać z nawiewu jakby jakaś klapka przedstawiała się. Efekt jest taki jakbym włączył na panelu klimy obieg zamknięty. Taki sam szum powietrza. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Jakieś sugestie?

Powrót do Citroën C4