Citroen C3 2005 (po lifcie) 1.1 kontrolka temperatury

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 22 lis 2018, o 01:30
Witam wszystkich serdecznie, wraz z mrozami pojawił się w mojej cytrycie problem z kontrolką temperatury, jako, iż nie jest on wyposażony w wskaźnik tylko samą kontrolkę problem jest trudniejszy w diagnostyce.

Podczas spokojnej jazdy, po zjechaniu z dłuższego podjazdu załącza mi się kontrolka temperatury, wentylator na chłodnicy załącza się z pełnymi obrotami na około 10 minut, węże od chłodnicy są w zasadzie zimne, płynu w zbiorniczku wyrównawczym jest w odpowiednim stanie. Wymieniłem czujnik temperatury ten na górnej stronie silnika problem nie ustąpił, mechanik podpinał komputer na postoju, temperatura rosła liniowo, gazując doprowadził do około 90 stopni wtedy na wolnych obrotach załączył się wiatrak a potem po spadku temperatury się wyłączył więc u mechanika było wszystko ok.
Nie chcę wymieniać pół auta tylko spytać osób, które miały podobny problem, wątków czytałem wiele na tym forum lecz odpowiedzi, które rozwiązały problem nie widziałem. Proszę was o pomoc ostatnio na odcinku 30 km robiłem dwa postoje gdyż nie wiem czy mogę kontynuować jazdę gdy zapali się kontrolka.

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy

Samochód:
Był C4 Coupé 1.6 16V
Jest C5 LF 2.0 16V LPG
Imię:
Piotr
PostNapisane: 23 lis 2018, o 09:36
Zacina się termostat?
Gaz niszczy silniki tym, którzy go nie mają :p

Samochód:
Citroen C3
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 23 lis 2018, o 23:17
stasio1500 napisał(a):Zacina się termostat?

jak mogę to sprawdzić?

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Citoren C3
Imię:
Paweł
PostNapisane: 31 gru 2018, o 20:03
No sprawdz czy sie otwiera termostat jak sie nagrzewa czy nie ;)

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C3 FL I
Imię:
Mikołaj
PostNapisane: 30 sty 2019, o 10:45
Jak termostat sie otwiera to puszcza plyn na chlodnice Jak sie zamyka to plyn nie plynie do chlodnicy Zatem zobacz czy gdy auto sie nagrzeje to czy rury idace do chlodnicy sa cieple czy nie Jak zimne to termostat nie puszcza

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do Citroën C3