problem z zamkiem tylnych drzwi

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C4 2005r
Imię:
Paweł
PostNapisane: 20 sty 2019, o 19:01
Witam panowie mam pytanie jak w temacie a mianowicie:

Był mróz pozamarzały mi zamki z tyłu i nie chciały się otworzyć od zewnątrz tylne drzwi. Więc wszedłem do środka otworzyłem je rączką wewnętrzną trochę tak miękko poszło. I teraz mam problem z otwarciem ich od środka od zewnątrz chodzą centralny działa prawidłowo i mam pytanie czy jest taka możliwość że spadła linka czy raczej rozleciał się zamek wewnętrzny tych drzwi. I jeszcze patynie czy można ewentualnie samą linkę dokupić jak by była to tylko jej wina?

A i czy macie jakiś sposób na zamarzające zamki szczególnie tył że jak auto postoi na mrozie to jak się rączką zewnętrzną szarpnie to się nie otwiera dopiero jak się auto trochę nagrzej?

Samochód:
Mercedes C200 Kompressor
Imię:
Piotr
PostNapisane: 3 lut 2019, o 12:06
bubuss napisał(a): mam pytanie czy jest taka możliwość że spadła linka czy raczej rozleciał się zamek wewnętrzny tych drzwi.

Zdjęcie tapicerki to jest dosłownie moment - można samemu podejrzeć, co się tam dzieje.
bubuss napisał(a): czy macie jakiś sposób na zamarzające zamki szczególnie tył

Co zamarza? W tym przypadku woda. Czy woda powinna być w mechanizmie zamka? Na pewno nie. Czemu tam jest woda?
- bo zamek nie jest osłonięty (podobno ma tam być od góry jakaś osłona - chyba coś było o tym na forum)
- bo zamek "wysechł" i woda weszła tam, gdzie powinien być odpowiedni środek smarny. Smaru nie ma, i chytra woda to wykorzystała i wtargnęła, a potem złośliwie zamarzła ;)

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C4 2005r
Imię:
Paweł
PostNapisane: 3 lut 2019, o 13:05
ta osłonka powinna być nad zamkiem

Powrót do Citroën C4